Emolevystä, prosessorista vai näytönohjaimesta?
Vika tuli kun käynnistin koneen uudelleen. Tätä ennen kone toimii normaalisti tosi hyvin. Uudelleen käynnistyksen jälkeen näyttöpysyy mustana, tuulettimet pyörii ja äänet toimii mutta kuvaa nnäyttöön ei tunnu tulevan. Äänistä voi päätellä että windows latautuu normaalisti. Mistä mahtaa olla kyse?
Konetta vois kyllä päivittää uudempaan, kun tämä kerran alkaa temppuilla.
Johtuuko tämä ongelma
ilmeniongelma
5
216
Vastaukset
- näytöstäjohtuu
voi johtua näytöstä
Mitä osia koneessa?
- Irki
Näytönjohto irki.
- 123---___
Jos saat numlockin tai capslockin (valon) päälle ja pois, sekä myös tietokoneen sammutettua "normaalisti" virtanapista sitten kun windows on kunnolla latautunut, ei vika voi olla prossussa, muisteissa tai emolevyssä. Näytönohjaimessa, näytössä tai kaapelissa mahdollisesti vika.
- ilmeniongelma
Oli omituinen juttu. Otin bios patterin irti niin alkoi toimia.
Jotenkin vaan kone muuttui epävakaaksi. Vaikka toiminut samoilla asetuksilla jo pitkään.
Missään osasssa ei ole vikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163371
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202066En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321865- 181861
- 821778
- 261572
- 291420
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91384Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361367Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111314