Hopi hopi! Pitkät pyhät tulossa! Nopeasti siis kaikki uusavuttomat vanhemmat kursseille, jotta osaatte olla lastenne kanssa yhdessä edes jouluna.
Eikä sitten lotrata montaa päivää putkeen sen viinan kanssa! Pikku-Leevi kuitenkin kertoo koulussa taas siitä, miten äiti on lihonut 14 kiloa viime joulusta siiderin takia ja Juho-Emilia siitä, kun isä sammui kuusen alle.
Kursseille, vanhemmat!
3
214
Vastaukset
- Juuso-inkeri
Kiirettä pitää, vanhemmat! Hopi hopi!
- työpäiväksi_kaikille
Joulun saisi lopettaa. Harvassa ne perheet, joissa keskitytään perheen thdessäoloon ja sen sellaiseen. Lahjat jaetaan hätäisesti, sitten mikä lahjoista oli PARAS ja sitten jatketaankin samaa kauraa kuin muinakin päivinä.
- opettajienesimiesäiti
Voi kun katkeraa...millaset käytöstavat omaat kun alat esimiehiäsi haukkumaan ja vatimaan kursseille, hyi kauhee. siitnä näkee millaisia puskajusseja siellä koulussa lorvii, kun ei osata lasten äitejä niitä esimiehiä puhutella.
Jos olisit meidän koulussa, ottaisin sinut heti uhutteluun ja osttaisin sinulla Käytöksen kultaisen kirjan, jota voisit jouluna lukea ettei tarvi sinne kapakkaan mennä kaljaa kittaamaan.
Numeroksi sanoisini sinulle 4 ja johtajan pakeille, että saapi sinut kuriin. Et ole sovelias tuohon ammattiin, palkan takia hyppäsin suuriin saappasiin ja ne lomat joilloin voi rellestää yökaudet hiprakassa iskien toisten miehiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site645961Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers734817Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto504398SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564161SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953771SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502483Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352389Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi522144Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452119Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost21617