Kursseille, vanhemmat!

Lainkaan_liioittelematta

Hopi hopi! Pitkät pyhät tulossa! Nopeasti siis kaikki uusavuttomat vanhemmat kursseille, jotta osaatte olla lastenne kanssa yhdessä edes jouluna.

Eikä sitten lotrata montaa päivää putkeen sen viinan kanssa! Pikku-Leevi kuitenkin kertoo koulussa taas siitä, miten äiti on lihonut 14 kiloa viime joulusta siiderin takia ja Juho-Emilia siitä, kun isä sammui kuusen alle.

3

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuso-inkeri

      Kiirettä pitää, vanhemmat! Hopi hopi!

    • työpäiväksi_kaikille

      Joulun saisi lopettaa. Harvassa ne perheet, joissa keskitytään perheen thdessäoloon ja sen sellaiseen. Lahjat jaetaan hätäisesti, sitten mikä lahjoista oli PARAS ja sitten jatketaankin samaa kauraa kuin muinakin päivinä.

    • opettajienesimiesäiti

      Voi kun katkeraa...millaset käytöstavat omaat kun alat esimiehiäsi haukkumaan ja vatimaan kursseille, hyi kauhee. siitnä näkee millaisia puskajusseja siellä koulussa lorvii, kun ei osata lasten äitejä niitä esimiehiä puhutella.
      Jos olisit meidän koulussa, ottaisin sinut heti uhutteluun ja osttaisin sinulla Käytöksen kultaisen kirjan, jota voisit jouluna lukea ettei tarvi sinne kapakkaan mennä kaljaa kittaamaan.
      Numeroksi sanoisini sinulle 4 ja johtajan pakeille, että saapi sinut kuriin. Et ole sovelias tuohon ammattiin, palkan takia hyppäsin suuriin saappasiin ja ne lomat joilloin voi rellestää yökaudet hiprakassa iskien toisten miehiä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      2
      5046
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      170
      5041
    3. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      24
      3649
    4. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      174
      3464
    5. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2987
    6. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      108
      2719
    7. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      32
      2094
    8. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      12
      1954
    9. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      19
      1915
    10. Eutanasia?

      Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?
      Arvot ja etiikka
      2
      1634
    Aihe