Kursseille, vanhemmat!

Lainkaan_liioittelematta

Hopi hopi! Pitkät pyhät tulossa! Nopeasti siis kaikki uusavuttomat vanhemmat kursseille, jotta osaatte olla lastenne kanssa yhdessä edes jouluna.

Eikä sitten lotrata montaa päivää putkeen sen viinan kanssa! Pikku-Leevi kuitenkin kertoo koulussa taas siitä, miten äiti on lihonut 14 kiloa viime joulusta siiderin takia ja Juho-Emilia siitä, kun isä sammui kuusen alle.

3

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuso-inkeri

      Kiirettä pitää, vanhemmat! Hopi hopi!

    • työpäiväksi_kaikille

      Joulun saisi lopettaa. Harvassa ne perheet, joissa keskitytään perheen thdessäoloon ja sen sellaiseen. Lahjat jaetaan hätäisesti, sitten mikä lahjoista oli PARAS ja sitten jatketaankin samaa kauraa kuin muinakin päivinä.

    • opettajienesimiesäiti

      Voi kun katkeraa...millaset käytöstavat omaat kun alat esimiehiäsi haukkumaan ja vatimaan kursseille, hyi kauhee. siitnä näkee millaisia puskajusseja siellä koulussa lorvii, kun ei osata lasten äitejä niitä esimiehiä puhutella.
      Jos olisit meidän koulussa, ottaisin sinut heti uhutteluun ja osttaisin sinulla Käytöksen kultaisen kirjan, jota voisit jouluna lukea ettei tarvi sinne kapakkaan mennä kaljaa kittaamaan.
      Numeroksi sanoisini sinulle 4 ja johtajan pakeille, että saapi sinut kuriin. Et ole sovelias tuohon ammattiin, palkan takia hyppäsin suuriin saappasiin ja ne lomat joilloin voi rellestää yökaudet hiprakassa iskien toisten miehiä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      130
      3797
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      8
      3059
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      32
      2834
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2572
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2403
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      41
      1818
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1185
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      82
      1119
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1070
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      76
      1050
    Aihe