Kursseille, vanhemmat!

Lainkaan_liioittelematta

Hopi hopi! Pitkät pyhät tulossa! Nopeasti siis kaikki uusavuttomat vanhemmat kursseille, jotta osaatte olla lastenne kanssa yhdessä edes jouluna.

Eikä sitten lotrata montaa päivää putkeen sen viinan kanssa! Pikku-Leevi kuitenkin kertoo koulussa taas siitä, miten äiti on lihonut 14 kiloa viime joulusta siiderin takia ja Juho-Emilia siitä, kun isä sammui kuusen alle.

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuso-inkeri

      Kiirettä pitää, vanhemmat! Hopi hopi!

    • työpäiväksi_kaikille

      Joulun saisi lopettaa. Harvassa ne perheet, joissa keskitytään perheen thdessäoloon ja sen sellaiseen. Lahjat jaetaan hätäisesti, sitten mikä lahjoista oli PARAS ja sitten jatketaankin samaa kauraa kuin muinakin päivinä.

    • opettajienesimiesäiti

      Voi kun katkeraa...millaset käytöstavat omaat kun alat esimiehiäsi haukkumaan ja vatimaan kursseille, hyi kauhee. siitnä näkee millaisia puskajusseja siellä koulussa lorvii, kun ei osata lasten äitejä niitä esimiehiä puhutella.
      Jos olisit meidän koulussa, ottaisin sinut heti uhutteluun ja osttaisin sinulla Käytöksen kultaisen kirjan, jota voisit jouluna lukea ettei tarvi sinne kapakkaan mennä kaljaa kittaamaan.
      Numeroksi sanoisini sinulle 4 ja johtajan pakeille, että saapi sinut kuriin. Et ole sovelias tuohon ammattiin, palkan takia hyppäsin suuriin saappasiin ja ne lomat joilloin voi rellestää yökaudet hiprakassa iskien toisten miehiä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1329
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      239
      1214
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1180
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      252
      1006
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe