Mitä mieltä te ootte tytöistä jotka urheilee paljon. Siis et se myös näkyy päältä päin. Eli on lihaksia eikä siis näytä miltään kovin laihalta :( Esim. niinku mää, 165/54-55kiloo. Oikeesti auttakaa hyvät ihmiset ny mua!
Pojat :( AUTTAKAA! !
Urheiluprinsess
121473
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
just paras!!!!
Oikeesti? Siis
A-TYTTÖ
-hoikka, muttei ny mikään anorektikko mutta siis hoikka. EI harrasta uerheilua!
B-tyttö
-ei kovin hoikka, ehkä vähän lihaksikas harrastaa urheilua
:I
Kyllähän tollasta panis, plussaa se sulle on!
Kyllähän tollasta panis, plussaa se sulle on!
kaikille oli toi äskönen viesti tarkotettu!
Ei sillä sillain väliä ole. Sellanen tyttö käy joka ei urheile, mutta yhtähyvin käy myös urheileva. Kyllä urheilullisuus on plussaa, kun itekin oon tykänny urheilla ja suhteellisen pitkähkön tauon jälkeen alotin juuri uudestaan. Oishan se kivaa, että tyttö jaksais vaikka käydä lenkillä tai jotain, ettei tarvis aina yksin mennä.
Mä ainakin pidän siitä, jos tytöllä on vähän lihaksia. Kunhan et miltään raskaan sarjan kehonrakentajalta näytä, ne on aika karseita.
varsinkin tyttöjen ueheilullisuus on nykyään jotenkin päässyt unholaan, mikä on sinänsä sääli. Kun katsoo ympärillensä, niin huomaa helposti ketkä tytöt ovat urheilijoita ja ketkä eivät. Parhaiten se ilmenee mun mielestä vatsan seudulta. laihalla tytölläkin, joka ei urheile on yleensä löysä vatsa, mikä ei kyllä jaksa innostaa meikäläistä yhtään. siis sama asia lyhyesti, jatka urheilua!
Kyllä se urheileminen on aina plussaa. Varsinkin kun itsekin harrastan urheilua. Olis se aika kivaa saada joku mukaan aina harjoitteleen ja lenkille, urheilu on erittäin mukavaa kun voi siina samalla jutella ja sun muuta. Kyllä se urheilu kannattaa! Jatka samaan malliin... Kyllä se on että nyt nämä nykynuoret tytöt on jättämässä urheilun historiaan, ne vain kahtoo kun pojat pelaa jääkiekkoa tai jotain vastaavaa. Se on mielestäni ikävää. Miksi he eivät mee mukaan pelaan?
Mä oon ihan yllättyny!
Mut toisaaltaan... kyllä täällä meillä päin ainaki tuntuuu (ja näyttää) sille että kunhan vaan on tyyliin anorektikko ni johan löytyy kumppani. Mä taas urheilen päivät pitkät eikä kukaan oo kiinnostunu. Enkä mä mitenkään ees leuhki enkä mainosta et hei "olin reeneissä, kävin hiihtämässä, luistelin ja menin sen jälkeen kuntosalille" ym ym..
Joudunko mä valitteen? URHEILU vai JÄTKÄKAVERI? Kauheeta :/ Mä ehkä jopa valittisin urheilun. MÄ niin rakastan sitä.
Mutta kiitos teille jotka vastan :)
kai sieltä harjotuksista löytyy niitä vastakkaisen sukupuolen edustajiakin? Siellähän niihin luulis voivan tutustua :) Ja tuskin tulee vastaan arvostelua liiasta urheilusta, sillonhan se paras ois jos on sama harrastus, voi harjotella yhessä :)
mikäänhän ei oo parempi kuin urheilullinen, hiukan lihaksikaskin kroppa. ja urheilu on vielä hauskempaa kun tekee sitä jonkun kanssa. eli et tosiaankaan vaihda urheilua poikaystävään!!! jatkat urheilua ja pidät kropan kunnossa ;) kyllä sitten sun tielles eksyy joku urheilija poika. tsemppiä sulle, kropastaan huolehtiville löytyy aina seuraa ;)