Elikkäs half-life 2 pätkii välillä,ei koko ajan eikä ees missää isois taisteluis/kentissä vaa saattaa iha vaa jossai tulla hirvee lagaus kun vaa kävelee käytävällä. En siis meinaa mitää loadingii. Ku doomi 3 toimi iha pätkimättä ja sehän vaatii aika paljo enemmän tehoja ku halffis nii mistä johtuu? 2.6 Ghz athlon prossu, 512 mb muistii, kiintolevyllä semmoset 80 gigaa vapaana, näyttis gainward geforce fx 5600 256 mb muistia. Ei auttanu ku laitoin resoo pienemmälle tai detaileja huonommaks. Osaako joku auttaa?
H-L 2 pätkii
outoa
8609
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Voisiko se johtua vanhentuneista ajureista kenties? Itsellä ainakin toimii ihan hyvin. Koneena AMD 2.02G 1024mt ja Ati Radeon 9600 xt.
näytönohjaimen? Koska siihe ei ollu uusia ajureita nvidian sivuilla. Sulla on kyllä enemmän muistii ja näyttis on parempi, varmaan johtuu niistä.
HL2:ssa taitaa prossu olla tarkein pelin pyörimisen kannalta (Muropaketista bongattua). Mulla on Radeon 9200 ja muistia sen 500MT:tä ja pyörii ihan hyvin. Prossu on 3GH AMD. Latausajat vain on pitkät näillä muisteilla. Sväppää ilmeisesti kovalevylle niin paljon.
Siis prossu on AMD3000 ja pyörii oikeesti jollain 2.1GHz:lla.
ton pitäis mun mielestä riittää ton 2.6 tai oikeesti 2600 pyärii 2.14 ghz. Kun on kert minimi 1.2 gigaa.
Ite oon pelannu 1,3duronilla ja silläki toimii..ei tietty läheskään täysillä graffoilla mut kuitenki. Takuulla toimii hienosti jollain 2.6lla. Se on vaan oikeesti niin buginen paska toi peli...ne voi olla ihan pelkkiä bugeja ne jumitukset, ei koneesta olleskaa kiinni. Itellä on ainaki ollu niitä, lähtee yleensä ku lataa vähän taempaa uudestaan.
Omalla koneella oli sama ongelma ja näytönohjaimen ajurien päivitys poisti pätkimisen.
nii mut kute sanoinki jo nii ei ole viel uusia ajureita mut pitää sitte vaa odottaa. Kiitti kaikille