Hotelli Teneguia.

Tulemme tammikuun puolella 2016 Puerto de la cruziin ja majoitumme Hotelli Teneguia .Kertokaapa jotka tiedätte millanen kyseinen hotelli on.Myöskin olis kiva tietää millasella kohtaa kaupunkia hotelli sijaitsee,lähinnä ruokapaikkojen ja kauppojen suhteen.
278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sijaitsee hyvällä paikalla. Ei ole pitkä matka mihinkään, eikä portaita, eikä nousuja. Lääkäriasemakin on alakerrassa. Samoin ruokailupaikkojakin ja minimarket on siinä alakerrassa katutasolla. Vettä ei tarvitse kaukaa kantaa. Peruskamaa koko paikka, ei luksusta, mutta kelpaa. Hissiä saa joskus odottaa. Suomalaisia näytti ainakin muutama vuosi sitten majoittuvan paljon. On oltu viikko useamman kerran. Näkymä Teidelle, ei toisten rakennusten seinille. Hyviä kelejä!

Äänestä

On tosiaan hyvällä paikalla,rauhallista eikä pitkä matka ihan kaskustaan, Charko-aukiolle.Pdl Cruzin paras ranta ihan vieressä.
Vastapäätä Valle-Luzissa suosittu buffet, 6,90€.
Huoneistot pienet ja synkät,keittiövarustus tosi niukka

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanha-Matti kirjoitti:

Tulemme tammikuun puolella 2016 Puerto de la cruziin ja majoitumme Hotelli Teneguia .Kertokaapa jotka tiedätte millanen kyseinen hotelli on.Myöskin olis kiva tietää millasella kohtaa kaupunkia hotelli sijaitsee,lähinnä ruokapaikkojen ja kauppojen suhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu