Verhot kotiin

Raksat

Noniin, arvon naiset...

Miehenä kyselen tässä, että mistähän löytäisin sellaiset miehekkäät verhot jos sellaista nyt on edes olemassa :D en todellakaan halua mitään kukkaisverhoja tai muutakaan sellaista kuviollista, ne nyt vaan on liian naisellisia.

11

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VisibB

      Aika karmivaan aikaan etsit verhoja :D löytyy lähinnä vain tonttuverhoja

      Itselleni tulee miehekkäistä verhoista mieleen raskaat tai modernin kuvion/tekstiilin omaavat kankaat. Rengasverhot ovat ehkä miehekkäämmät kuin tavalliset sivuverhot.

      Jotexin verhot kannattaa tutkia läpi, suurin osa sen valikoimasta on juuri sitä mitä et halua, mutta jos etsit halpoja, niin pari ok-väristä ainakin löytyy.

      Cellbes.fi löytyy pari ok-vaihtoehtoa ainakin rengasverhoista.

      Jos on rahaa panostaa verhoihin, niin vallilalta löytyy mielestäni miehekkäitäkin verhoja, kun kuviointi on niin modernia ja yksivärisissä kankaat monesti aika paljon valoa estäviä.

    • Toinen_mies

      Eikö yksiväriset, yksinkertaiset, ilman kuviointia olevat verhot luulisi olevan juuri miehelle sopivia?

      Ja kyllä ne rengasverhotkin enemmän minun mielestä naisille on...

    • easyway

      Kipaise lähimpään kangaskauppaan, siellä on kilometreittäin verhokankaita, taatusti miehekkäämpiäkin kuoseja. Tasaisin välein on ainakin Eurokankaassa ilmainen verhojen ompelukin tarjolla, joten hommaksi jää valmiiden verhojen ripustaminen.

    • annumaija
      • Miessisustaja24

        Aloittajalle !

        Nyt on SUURTA MUOTIA verhoton koti. Eli pelkät sälekaihtimet lev 40mm, jolloin aukiollessa näkyy maisemat .

        Usein näkee esim puusäleitä väri harmaa.


      • Vihitty2016
        Miessisustaja24 kirjoitti:

        Aloittajalle !

        Nyt on SUURTA MUOTIA verhoton koti. Eli pelkät sälekaihtimet lev 40mm, jolloin aukiollessa näkyy maisemat .

        Usein näkee esim puusäleitä väri harmaa.

        Hyvä huomio kukaan nuori ei laita verhoja, ainakaan minun tuttavapiirissäni.
        Kaihtimia kylläkin.


      • Sisustaja33

        Verhoton, laadukkaat LEVEÄT kaihtimet.


      • AhtiSonni-Fani

        Aloittaja ei ilmeisesti ole ajantasalla. Lue sisustuslehtiä ja kaihdinesitteitä esim maalatuista puusälekaitimista.


      • Kaihdintavasten_näin

        Aloittaja käy vierailulla jonkun sisustusammattilaisen kotona. Jookos.


      • 99-3

        Elät aikaa 5-6 vuotta sitten. Silloin minulle naurettiin, silloin verhoista tuli huonoja lattiarättejä.


    • Yskänkokenut

      Vai ikkunaverhot/pölyävät makuuhuoneen kapat. Ei ikinä, ei ikinä enää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5070
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4582
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4509
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      296
      1727
    5. 90
      1394
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      79
      1354
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1308
    8. 306
      1025
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      940
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      850
    Aihe