joulujuhla

Onko totta, että turengin ala-asteella ei ole enää joulujuhlaa, koska mamut? Ei voi olla mahdollista..?
494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onhan se

Äänestä

Koska mamut?? Mitä?

Äänestä

että sen takia joulujuhlaa ei ole koska maahanmuuttajat pahoittavat siitä mielensä

Äänestä

Ei siitä ole kyse. Turengin ala-asteella on Sibeliusjuhla joka korvaa Joulujuhlan Sibeliuksen juhlavuoden kunniaksi. Näin on asia ainakin tiedotettu.
Heinäjoen koulu kuitenkin järjestää ihan itsenäisen joulujuhlan omille oppilailleen ja heidän omaisilleen, pitävät perinteistä kiinni.
Kyläkoulut on arvokkaita vaihtoehtoja suurkouluille, eikä niistä pitäisi luopua. Ne ovat vielä aito osa itsenäistä Suomea perinteineen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eep1 kirjoitti:

Onko totta, että turengin ala-asteella ei ole enää joulujuhlaa, koska mamut? Ei voi olla mahdollista..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu