Mä oon niin turhautunut.. Menin taas ihastumaan varattuun, tekisin kyllä mitä vaan että saisin hänet omakseni.. Tuntuu että sydän repeää rinnasta, hurjin ihastuminen moneen moneen vuoteen. Eikä tätä asiaa helpota se että itse seurustelen, tosin erittäin laimeassa liitossa josta olisin valmis lähtemään jos mulle näytettäisiin vihreää valoa toisesta suunnasta..
Hyvä otsikko
9
212
Vastaukset
- ärsytys
Taas?? On sinullakin harrastus.
Tee laimeasta kiihkeää mieluummin ja lopeta varatun perään hinguminen. Olet typerä.
Aina saa lukea näitä samoja lurituksia. Tai sitten pennut hakevat seksiseuraa/ruinaavat kikkiä. Mitään muuta ei koko saitilla enää ole.
- 818
Katkerat ämmät ja ukot narisee kun ei itse saa parisuhdetta aikaiseksi, netissä kyllä parjataan muita ja itse tehtäisiin aina paremmin.. Kyllä se nyt vaan niin on että ei ole mitään järkeä jäädä parisuhteeseen missä ei ole enää mitään jäljellä. Ja mitä sitten jos toinen vaan sattuu kolahtamaan ja kovaa? mistä tiedätte mitä aloittajan ja tuon henkilön välillä on tapahtunut?
Näitä samoja ketjuja on joka puolella ja vain mainitsemiini keskusteluihin törmää. Ovatko nämä keskusteluja? Eivät. Olenko katkera? En. Olen ihan tyytyväinen erottuani omasta suhteestani. Onko tämä oikea palsta kirjoittaa aina näitä? Eikö palsta ikävä olisi oikeampi osoite?
- 101
Tarviiko niitä lukea? Ei. Teetkö niin? Kyllä. Miksi? Omasta tahdosta.
- ärsyyntynyt
Väärin meni, en ole katkera vaan ärsyyntynyt. Sanon mahdollisimman kiltisti aloittajan tapaisille irl, mutta ei tunnu menevän millään jakeluun. Siksi toivon täällä että he keskittyisivät varattuina vapaisiin tai mieluummin kumppaniinsa, ettei minun tarvitse sanoa ap-kaltaisille pahasti ja siten toimia vastoin luontoani.
- Hopl24
Mä antaisin sulle neuvon ja se neuvo on sellainen, että lopeta muiden ihmisten elämän kyttääminen ja siihen puuttuminen ja ala elämään sitä sun omaa elämää ja keskity siihen samalla intressillä kun irl etsit ihmisiä joille voit asiasta sanoa. Ei vittu mä en tajua ihmisiä joita voi kiinnostaa puuttua muiden elämään noin paljon.. 8-)
- ärsyyntynyt
Hopl24 kirjoitti:
Mä antaisin sulle neuvon ja se neuvo on sellainen, että lopeta muiden ihmisten elämän kyttääminen ja siihen puuttuminen ja ala elämään sitä sun omaa elämää ja keskity siihen samalla intressillä kun irl etsit ihmisiä joille voit asiasta sanoa. Ei vittu mä en tajua ihmisiä joita voi kiinnostaa puuttua muiden elämään noin paljon.. 8-)
Lue tällä kerralla kaikki valot päällä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061