Hyvä otsikko

12332

Mä oon niin turhautunut.. Menin taas ihastumaan varattuun, tekisin kyllä mitä vaan että saisin hänet omakseni.. Tuntuu että sydän repeää rinnasta, hurjin ihastuminen moneen moneen vuoteen. Eikä tätä asiaa helpota se että itse seurustelen, tosin erittäin laimeassa liitossa josta olisin valmis lähtemään jos mulle näytettäisiin vihreää valoa toisesta suunnasta..

9

251

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ärsytys

      Taas?? On sinullakin harrastus.
      Tee laimeasta kiihkeää mieluummin ja lopeta varatun perään hinguminen.

    • Olet typerä.

    • Aina saa lukea näitä samoja lurituksia. Tai sitten pennut hakevat seksiseuraa/ruinaavat kikkiä. Mitään muuta ei koko saitilla enää ole.

    • 818

      Katkerat ämmät ja ukot narisee kun ei itse saa parisuhdetta aikaiseksi, netissä kyllä parjataan muita ja itse tehtäisiin aina paremmin.. Kyllä se nyt vaan niin on että ei ole mitään järkeä jäädä parisuhteeseen missä ei ole enää mitään jäljellä. Ja mitä sitten jos toinen vaan sattuu kolahtamaan ja kovaa? mistä tiedätte mitä aloittajan ja tuon henkilön välillä on tapahtunut?

      • Näitä samoja ketjuja on joka puolella ja vain mainitsemiini keskusteluihin törmää. Ovatko nämä keskusteluja? Eivät. Olenko katkera? En. Olen ihan tyytyväinen erottuani omasta suhteestani. Onko tämä oikea palsta kirjoittaa aina näitä? Eikö palsta ikävä olisi oikeampi osoite?


      • 101

        Tarviiko niitä lukea? Ei. Teetkö niin? Kyllä. Miksi? Omasta tahdosta.


      • ärsyyntynyt

        Väärin meni, en ole katkera vaan ärsyyntynyt. Sanon mahdollisimman kiltisti aloittajan tapaisille irl, mutta ei tunnu menevän millään jakeluun. Siksi toivon täällä että he keskittyisivät varattuina vapaisiin tai mieluummin kumppaniinsa, ettei minun tarvitse sanoa ap-kaltaisille pahasti ja siten toimia vastoin luontoani.


      • Hopl24

        Mä antaisin sulle neuvon ja se neuvo on sellainen, että lopeta muiden ihmisten elämän kyttääminen ja siihen puuttuminen ja ala elämään sitä sun omaa elämää ja keskity siihen samalla intressillä kun irl etsit ihmisiä joille voit asiasta sanoa. Ei vittu mä en tajua ihmisiä joita voi kiinnostaa puuttua muiden elämään noin paljon.. 8-)


      • ärsyyntynyt
        Hopl24 kirjoitti:

        Mä antaisin sulle neuvon ja se neuvo on sellainen, että lopeta muiden ihmisten elämän kyttääminen ja siihen puuttuminen ja ala elämään sitä sun omaa elämää ja keskity siihen samalla intressillä kun irl etsit ihmisiä joille voit asiasta sanoa. Ei vittu mä en tajua ihmisiä joita voi kiinnostaa puuttua muiden elämään noin paljon.. 8-)

        Lue tällä kerralla kaikki valot päällä.


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 170
      1855
    2. Onko kaivattusi seksipommi?

      Minun kaivattuni on😅😍
      Ikävä
      83
      1328
    3. Hyvää yötä kivalle miehelle!

      Samasta kylästä! 😊
      Ikävä
      114
      963
    4. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      96
      861
    5. Olen osastolla

      Henkisesti olen aivan rikki siitä mitä olen tehnyt. Lisäksi olen vakavasti sairas. Verikokeet kertoo sen.
      Ikävä
      66
      706
    6. Oletkohan tajunnut mitä olen päättänyt

      En tule koskaan, ikinä, sanomaan sinulle mitään, ei tervehtimistä, ei aloitetta, ei katsetta, ei mitään, koska et ole si
      Ikävä
      41
      639
    7. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      59
      627
    8. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      29
      552
    9. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      75
      545
    10. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      42
      534
    Aihe