Hei rakensin talon 2008 ja tiivistin ikkunat ja ovet ulkoa ja sisältäpäin oliko se joku solumuovi juttu ja villa jäi väliin. Eli Mitäköhän tapahtuu vai taphtuuko välttämättä mitään. Höyrynsulku on hyvin paikalla sisäpuolella. Eikös kosteus haihdu runkopuiden kautta ulos?Villa ala on siis noin 5 cm siellä välissä. Kyseessä talopaketti.
Kiitoksia vastauksista etukäteen.
Tiivistin väärin
sellaistamietintää
4
187
Vastaukset 4
- sellaistamietintää
Siis ilmatilaa villalle ei jäänyt .
- MuTu_
Solumuovi kyllä päästää läpi kosteuden, ja ala on noin pieni, ettei kannata ryhtyä purku/korjaustöihin.
- Sellaistamietintää
Okoo. Eli se on sitä mitä tulee sisäpuolellekin samaa tavaraa. No hyvä helpotushan tuo on jos noin asia on. Pitäisi muuten smyykit purkaa pois ja repiä pyöreä solumuovi pois.
- Sellaistamietintää
Siis villa kiertää ikkunankarmit ja ovikarmit ympäri noin 5cm alalta ja sen jälkeen tulee se solumuovi .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t69910Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227803Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67738- 49654
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59558Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26523- 46497
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24487- 35479