Vaimoni kanssa ollaan mietitty, jos rakennutettaisiin paritalo, kun ollaan vähän mietitty okt tai rivaria, itse vähän karttaisin rivaria, kun tarvitsen vähän harraste tiloja ja taas oktalo olisi sinänsä hyvä, mutta onhan sekin kallis.. Säästösyistä ajattelin näin kun on oma tontti jonne saa rakentaa myös paritalo niin voisiko tässä kohtaa rakennuttaa sellaisen ja rakentaja myisi ulkopuoliselle toisenpään ja saisimme alennusta sen että meillä on tämä tontti? Onko kellään vastaavia kokemuksia tälläisestä??
Onko PT:n rakennuttajia?
8
174
Vastaukset
- makeiji
Kaikilla ei kannata rakennuttaa..
- oolikonäin
Taitaa olla kannattavampi rakentaa omakotitalo?, vaikka paritaloitakin pyydetään ihan kiitettävästi jos sijainti on hyvä...
- mah.rakennuttaja
Ei taida olla paljoakaan asiasta tietäviä?
- BauHerr
Kukaan ei viitsi vastata noin puutteellisilla tiedoilla. Kiinteistössä on yksi ja vain yksi tärkeä tekijä ja se on sijainti. Et kerro sijainnista yhtään mitään.
Suomessa kannattaa rakentaa vain muutamaan kasvukeskukseen. Jos tonttisi on jossain muualla, niin unohda. Se ei kiinnosta vaikka tarjoaisit ilmaiseksi. Jos taas tonttisi on Westendissä, meren rannalla, niin laita se selkeästi esiin. Puhelin soi taatusti kuumana. - ptmiettiä
Jos Treen keskustaan on.n20km ,mutta miten se vaikuttaa ?
- heh_heh_heh_
"Jos Treen keskustaan on.n20km ,mutta miten se vaikuttaa ?"
Kuolleena syntynyt idea. Väärä sijainti, liian kaukana. Paritalo, pahin mahdollinen asumismuoto. No go.
- myrtsilk
Mikäs kun tässä oli lehdessä oli juttu oikeudenkäynnistä missä ihmeteltiin että ei ollutkaan paritalo vaikka näin oltiin ostettu..
Sitä hyöty juttua tässä lähinnä mietin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751191
- 741184
- 481064
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041018- 51985
- 34747
- 49714
- 54646
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39642Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577