F-hoone ihan paska paikka

Kala-salaattiannos tehtiin suoraan jääkaapista 5.50€. Selveristä olisi saanut itseostaen vastaavan 1.50€.
Kalinin tehtaan raunioille perustettu trendipaikka, noh, meninpä halpaan minäkin, hah hah haa, tekevälle sattuu..
4147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikös nuo F-Hooneen aiemmat kokit perustaneet uuden sööklan samoille nurkille. Mutta ainakin vielä keväällä siellä oli ihan kelpo eväät, oli sitten uudet vai vanhat kokit remmissä. Ikävä jos on nyt kehnompaa.

Äänestä

Hyvä tieto on tämäkin, kiitos asiaa valaisseelle.

Äänestä
  • Mitä paikallisia tiedotusvälineitä seurannut, niin porukat ovat vähenemään päin.

    Äänestä

Eikös tuo paikka ole joku rafla, baari tai kuppila ?
Ei ruokakauppa.
Jos ei ole varaa muuhun niin kannattaa ostaa vaikkapa
hapankaalia, se on edullista ja maukasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tallinnalainen kirjoitti:

Kala-salaattiannos tehtiin suoraan jääkaapista 5.50€. Selveristä olisi saanut itseostaen vastaavan 1.50€.
Kalinin tehtaan raunioille perustettu trendipaikka, noh, meninpä halpaan minäkin, hah hah haa, tekevälle sattuu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu