Mistä ajurit

Asus H61M-K emolle. Käyttis Lubuntu
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Normi Ubuntu tunnistaa yleensä kaikki emolevyltä kunhan se ei ole mikään järjettömän vanha.

Eli Ubuntu 14.04.1 LTS imagesta kannattaisi asentaa niin saa vuoden 2014 kernelillä sen. Jos tarvitsee uudempaa niin sitten asentaa Ubuntu 14.04.3 LTS imagesta. Kohta tulee 16.04 LTS niin saa tarvittaessa kohta uudemman.

Äänestä

14.04.1 LTS on eikä nettiin pääse, äänetkin on pois mutta niistä viis.
"Eli Ubuntu 14.04.1 LTS imagesta kannattaisi asentaa niin saa vuoden 2014 kernelillä sen."
Miten tuo tapahtuu? En ole kauaa pelaillu näiden kanssa. Mikä on kernel?

Äänestä
  • Kernel = käyttöjärjestelmän ydin (korjatkaa tarvittaessa)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


44444444 kirjoitti:

Asus H61M-K emolle. Käyttis Lubuntu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu