Torille avattu ilmaisparkkipaikka oli vetänyt shoppailijoita lauantai-iltapäivän ja aktiivisimman joululahjaostosajan kunniaksi itsensä jopa puoliksi täyteen. Turhaan siis pelättiin, että vähentääkö ilmaisparkki liikaa pysäköintiyhtiön tuloja. Ei mielestäni, sillä tuo oli autoilijoilta varsin kohtuullista, 30:lla ilmaispaikalla vain noin 15 vapaamatkustajaa. Tosin ymmärrän, että torin alle jos pääsis se olisi heti täynnä, kun ei sada niskaan. Toriparkki torin alle siis näköjään kannattaa rakentaa, mutta ihan pikkupikkupikku sellainen, että muutama sata autoa päivän mittaan kuittaa velat.
Toriparkki
SopivanPientäKehitystä
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jep. Kannattaisiko torin alle varmuuden vuoksi rakentaa parkkihalli 30:lle autolle sillä jonain päivänä autoja saattaa olla yli 15.
Centrumin kellarissa sellainen.
Eipä näitä varmuuden vuoksi parkkihalleja oikein kai kannata rakentaa? Ainakaan etukäteen.
Mites se keskustakehitysryhmän automaattiparkki edistyy, se että Linnan katolta siirretään tyhjä parkkitila maan alle. Valoa mukaan säkeillä.