Hei!
Mulla on tämmönen acer aspire v3-772G läppäri missä on GTX850M, onko olemassa ulkoista näytönohjainta joka olisi tätä tehokkaampi pelaamiseen?
ei pahemmin kiinnosta myydä läppäriä pois ja ostaa uus
Ulkoinen näytönohjain
2
431
Vastaukset
- Jalaa
Eipä niitä taida olla, ainakaan sellaisia joilla saisi enemmän pelitehoa. Fujitsulla oli joskus tarjolla tiettyyn Amilo mallin kannettavaan ulkoinen näytönohjain. Näytönohjaimena toimi ATI HD 3870 tai 4870, mutta tuo ratkaisu oli ilmeisesti yhteensopiva vain Fujitsun parin konemallin osalta. Tässä juuri näkee kannettavien koneiden heikkouden, niitä ei voi päivittää raudaltaan tehokkaammaksi, mikäli kone osoittautuu liian hitaaksi.
- fdsafdsa
Ei saa. Turha sitä pois on myydä, vaan käytä sitä läppärinä. Pelikäyttöön sitten pöytäkone. Jos haluat edes kohtuullisen tehokkaan läppärin, niin hinnat alkaa 1500€ ja siltikään ei saa vielä kovin ihmeellistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17610782Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710269Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325709Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784528- 1713015
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1303014L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381806Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981398Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61240Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161164