Arvaatteko?
En-kerro-miettikää-itse
661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kukapa tietää todellisuuden.Aljoholi haihtuu veristä vuorokaudessa mutta huume pysyy pari vuorokautta ja vieroitusoireet alkavat.Viinasta saa kunnon krapulan mut toisaalta sitä voi siirtää "korjaus sarjalla"Kummallinen on ihminen kun pitää pää saada sekaisin keinolla millä hyvänsä.
Huumeiden käyttäjien seuraamuksista ei taida olla lopullista kaaviota tai tietoa olemassakaan.
Jos perustuloksi Suomessa laitetaan 800 euroa
AINOANA maana maailmassa niin
pian taas rajat pullistelevat ja paukkuvat
kun mustaa väkeä tunkee tänne
euron kuvat kiiluen silmissään ...
kuin laavavirtaa...
Tarkoittaa yleisintä.
Aikoinaan suomessa ollut pahoja ongelmia heroiinin jne kanssa. Lekurit kirjoitelleet niihin reseptejä suunnalleen flunssaa varten. Ja sotien jälkeen meno oli reipasta, kun veteraanit oli tottuneet vetään rintamalla pervitiiniä jne.
Kun huumelait kireät, normi-ihmiset vetää kaljaa, muuta laillisesti saa. Oötsyähän nyt on yritetty laillistaa ties kuinka kauan, nihkeää on. Sitä kautta saisi rutkasti verotulojakin, sekä rikollisuus vähenisi. Ja alkoholinkin suosio laskisi, pötsy paljon kevyempää kamaa. Tupakoiti yritetään kokonaan kieltää, siitä iso lovi verottajalle.
Aivan varmaa, ihminen nyt kiinostunut rentoutumaan tms kemikaalien avulla, se nyt vaan riippuu aikakaudesta, mikä käytössä. Pitääpi muistaa, alkohoi kai kaikista vanhin ihmisen käyttämä aine, toki tietenkin monet luonnonkasvit ovt huumaavia. Suomen tunnetuin luonnonvarainen huumekasvi kun on punainen kärpässieni. Sitä ei voi kieltää, mutta sen suosio ei ole häävi.
=DW=
Olen sanonut tupakasta vouhkaajille että kielletään vaan ja lasku tulee kaikille tasapuolisesti lisäverona.Mikä on parempi tuottoinen valtiolle kuin tupakoiva,kun maksaa huippuverot ja kuolee tukehtumalla ennen sadan vuoden ikää..Autoilua voisi verrata tuohon veron määrään,mut ei kannata siitä kun oksettaa ajatellakkin koko asiaa.
En tiedä tuosta pössyttelystä,kun olen ennakkoluuloinen kaikkia huumeita kohtaan mut hermomyrkky,alkiholi on tutumpi.Onhan kuitenkin niin että on harmittomia juoppoja ja sormettomia narkkareita.Kyllähän viinan himossakin rikoksia tehdään,mutta huumeoyramiidin alaosasto tekee töitä kaiket yöt ja he ovatkin kai aina iltavuorossa tai yövuorossa.Mahtaa olla hankalaa yöttömån yön aikaan kesällä,jos ei ole kertynyt lomaa tai kassaa että saa päiväannoksensa.
Luin myös jostain sota ajan huumeen käytöstä.Varteenotettava keino siirtää kipua ja pelkoa kuolemasta.Tehokasta..
Maailmassa nauretaan tyhmille suomalaisille, jotka houkuttelevat lisää elintasopakolaisia Suomeen:
......................
MTV Uutiset
15 t ·
Vihdoin joku tekee jotain järkevää, hehkutti muun muassa arvostettu talouslehti Forbes. Tykkää, jos ehdotus pitäisi viedä loppuun, kommentoi jos et näe siihen mahdollisuutta.
800 euroa kuussa kaikille? Suomen ehdotus villitsi maailman mediat – Kela kertoo miten asia...
Viikonloppuna monet ulkomaiset mediat uutisoivat, että Suomi suunnittelee ottavansa käyttöön 800 euron kuukausittaisen perustulon.
MTV.FI
Huumeista oli kyse, typerys miten niin nauretaan maailmalla kun heillä on vastaava tilanne.
Huumeista puheenollen henkilökohtaisesti tupakka maailman laajuisesti uskonnot joilla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa.