Oiretta jokalähtöön

Nuorinaikkonen

Hei!
Minulla on ilmennyt erilaisia oireita tässä about kuukauden sisällä. Lääkärille menoa olen jo vakavasti harkinnut mutta ajattelin ensin kysyä teiltä jospa joku osaisi sanoa yhtään mikä minua vaivaa.

Oireita:

- Kovat kivut emättimen suulla aina yhdynnän alussa. Sekä silloin tällöin toisinaan myös yhdynnän jälkeen. Kivut ovat alkaneet noin 1kk sitten.
- Pahanhajuista ja rakenteeltaan paksua valkovuotoa. Kestänyt myös noin kuukauden.
- Pienen pientä kutinaa sekä polttelua alapäässä. Tämä oire ilmeni vasta muutama päivä sitten.
- Mainittakoon myös että kärsin vähä aikaa sitten todella kivuliaasta virtsateidentulehduksesta. Olen kuullut, että se saattaa kuulemma liittyä joihinkin tulehduksiin.

Muita tietoja:

- Olen seurustellut yli vuoden saman kumppanin kanssa.
- Käytän ehkäisypillereitä
- Mitään tauteja ei ole.

Eli jos on yhtään mitään ideaa mikä minua vaivaa niin ei muutakuin kommenttia tulemaan! Kiitos jo etukäteen!

8

91

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • parasapu

      Ideaa on siinä lääkäriin menossa.

      Tämä ei kuulu tälle palstalle, mutta minua hämmentää, kun nytkin kysyjänä on naikkonen. Omassa kielitajussani se tarkoittaa huonoa naista. Sellainen, joka on valmis joka miehen matkaan ja erityisesti varattujen miesten matkaan.

    • tuoreita

      Lääkäri on oikea osoite ,oireesi viittaavat tulehdusjuttuun,täytyy tehdä testejä ja lääkärin silmämääräinen tarkastus ennen kuin tiedetään mikä vaiva on ja millä se saadaan hoidettua.Jos itsestään tullut,jompi kumpi kantaa tautia tietämättään,ja kumppanin ehdoton rehellisyys tai sinun on nyt mainittava.Miten viitsit edes naiskennella pillu kipeenä,sori mut ei ihan fiksulta enää kuulosta,mene hoidattamaan itsesi ja äijäsi,varmaan muhii silläkin tautipesä-viitittekin vaan olla ja ihmetellä kun alapäät bakteerejä täynnä tulehdus päällä.Eikö järki jo pakota lääkäriin?

    • älähätäilesisko

      Ei hätää, varmasti olet vaan kuvitellut nuo asiat :)

      t:Rosvoroope

      • Olet_samaa_sarjaa

        Noinhan nuo äijät aina sanoo kun vonkaavat sänkyyn.


    • gfhgfhgfhghhf

      Emättimen tulehdukset (kuten hiiva, mihin valkovuoto viittaa) voivat laukaista vulvodynian (kiputilan). Luepa vulvodyniasta.

      http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00650

    • liillis

      Mene tyttö lääkäriin,älä odota opasta ja usko näitä amatöörejä täällä!

    • satumaarianen

      Mikäli sait virtsatieinfektioon antibiootin,on se voinut laukaista hiivainfektion.

    • liikko

      Ja se on saattanut johtaan vakavaan kohtutulehdukseen ja sieltä sitten vatsaan ja aivot lopuksi menee ellet tajua jo akka mennä lääkäriis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      742
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      700
    3. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      27
      641
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      46
      634
    5. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      99
      634
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      619
    7. 42
      564
    8. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      525
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    Aihe