Hei!
Minulla on ilmennyt erilaisia oireita tässä about kuukauden sisällä. Lääkärille menoa olen jo vakavasti harkinnut mutta ajattelin ensin kysyä teiltä jospa joku osaisi sanoa yhtään mikä minua vaivaa.
Oireita:
- Kovat kivut emättimen suulla aina yhdynnän alussa. Sekä silloin tällöin toisinaan myös yhdynnän jälkeen. Kivut ovat alkaneet noin 1kk sitten.
- Pahanhajuista ja rakenteeltaan paksua valkovuotoa. Kestänyt myös noin kuukauden.
- Pienen pientä kutinaa sekä polttelua alapäässä. Tämä oire ilmeni vasta muutama päivä sitten.
- Mainittakoon myös että kärsin vähä aikaa sitten todella kivuliaasta virtsateidentulehduksesta. Olen kuullut, että se saattaa kuulemma liittyä joihinkin tulehduksiin.
Muita tietoja:
- Olen seurustellut yli vuoden saman kumppanin kanssa.
- Käytän ehkäisypillereitä
- Mitään tauteja ei ole.
Eli jos on yhtään mitään ideaa mikä minua vaivaa niin ei muutakuin kommenttia tulemaan! Kiitos jo etukäteen!
Oiretta jokalähtöön
8
83
Vastaukset
- parasapu
Ideaa on siinä lääkäriin menossa.
Tämä ei kuulu tälle palstalle, mutta minua hämmentää, kun nytkin kysyjänä on naikkonen. Omassa kielitajussani se tarkoittaa huonoa naista. Sellainen, joka on valmis joka miehen matkaan ja erityisesti varattujen miesten matkaan. - tuoreita
Lääkäri on oikea osoite ,oireesi viittaavat tulehdusjuttuun,täytyy tehdä testejä ja lääkärin silmämääräinen tarkastus ennen kuin tiedetään mikä vaiva on ja millä se saadaan hoidettua.Jos itsestään tullut,jompi kumpi kantaa tautia tietämättään,ja kumppanin ehdoton rehellisyys tai sinun on nyt mainittava.Miten viitsit edes naiskennella pillu kipeenä,sori mut ei ihan fiksulta enää kuulosta,mene hoidattamaan itsesi ja äijäsi,varmaan muhii silläkin tautipesä-viitittekin vaan olla ja ihmetellä kun alapäät bakteerejä täynnä tulehdus päällä.Eikö järki jo pakota lääkäriin?
- älähätäilesisko
Ei hätää, varmasti olet vaan kuvitellut nuo asiat :)
t:Rosvoroope- Olet_samaa_sarjaa
Noinhan nuo äijät aina sanoo kun vonkaavat sänkyyn.
- gfhgfhgfhghhf
Emättimen tulehdukset (kuten hiiva, mihin valkovuoto viittaa) voivat laukaista vulvodynian (kiputilan). Luepa vulvodyniasta.
http://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00650 - liillis
Mene tyttö lääkäriin,älä odota opasta ja usko näitä amatöörejä täällä!
- satumaarianen
Mikäli sait virtsatieinfektioon antibiootin,on se voinut laukaista hiivainfektion.
- liikko
Ja se on saattanut johtaan vakavaan kohtutulehdukseen ja sieltä sitten vatsaan ja aivot lopuksi menee ellet tajua jo akka mennä lääkäriis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637