Kokeilin pelata korttia W10.llä, mutta ennen aloittamista prosessorin tuulettimen melutaso oli niin kova, että jäipä pelaamatta.
http://i63.tinypic.com/1jqez4.png
http://i63.tinypic.com/1jqez4.png
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Oijoi!
No se microsoftin vakoilu vaatii veronsa.
Mutta se on kuitenkin pakko pelata Windowsilla, koska tubuttimessa ei ole kunnollisia pelejä!
Totuus lienee kuitenkin, että tietokoneeseen on asennettu myös tubutin Windowsin rinnalle ja se riittää erilaisiin ongelmiin!
On ihan sama, mitä ne ongelmat ovat, ne tulee kuitenkin siitä, että on ylipäätään asennettu tubutin tietokoneelle.
Ei mitään uutta. Tubutin ei vaan toimi.
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/apps_windows_10-winapps/why-windows-10-store-games-have-high-cpu-usage/de65dd42-9f1f-4881-995a-6d4a78edff97
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1435204004883.html
Näin käy kun ristintumputtajalla menee jauhot suuhun.
Vain pientä ja vähäistä alkutakertelua. Kun noista on päästy, Windows-10:ssä on meillä ehdottomasti maailman paras mahdollinen käyttöjärjestelmä tietokoneeseen, jossa toimii kaikki - siis ihan kaikki!
Tubuttimia eivät silloin harkitse muut, kuin vannoutuneet vainoharhaiset linukshihhulit, joille me myydään lyijyvuorattua ikkunaverhoa.....†
Karin logiikkaa:
Windowsia pitää säätää ja säätää eikä sittenkään ala toimia -> "pientä ja vähäistä askartelua"
Johonkin muuhun käyttöjärjestelmään pitää asentaa yksi paketti tms. -> "peräkammariin lyijyverhoa vääh, tubutin tuhoo.....†"
Tubutin vaatii veronsa....
Vakoilu syö tehot.