Raskaat ovat pelikortit

tubutin_tuhoo_

Kokeilin pelata korttia W10.llä, mutta ennen aloittamista prosessorin tuulettimen melutaso oli niin kova, että jäipä pelaamatta.

http://i63.tinypic.com/1jqez4.png

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No_johan_nyt

      Oijoi!

    • käyttäjä_maksaa

      No se microsoftin vakoilu vaatii veronsa.

    • Vain_tubutin_tuhoo

      Mutta se on kuitenkin pakko pelata Windowsilla, koska tubuttimessa ei ole kunnollisia pelejä!
      Totuus lienee kuitenkin, että tietokoneeseen on asennettu myös tubutin Windowsin rinnalle ja se riittää erilaisiin ongelmiin!
      On ihan sama, mitä ne ongelmat ovat, ne tulee kuitenkin siitä, että on ylipäätään asennettu tubutin tietokoneelle.

      • vintovs_jauhosuu

      • Linuks_lyijyverho

        Vain pientä ja vähäistä alkutakertelua. Kun noista on päästy, Windows-10:ssä on meillä ehdottomasti maailman paras mahdollinen käyttöjärjestelmä tietokoneeseen, jossa toimii kaikki - siis ihan kaikki!
        Tubuttimia eivät silloin harkitse muut, kuin vannoutuneet vainoharhaiset linukshihhulit, joille me myydään lyijyvuorattua ikkunaverhoa.....†


      • Linuks_lyijyverho kirjoitti:

        Vain pientä ja vähäistä alkutakertelua. Kun noista on päästy, Windows-10:ssä on meillä ehdottomasti maailman paras mahdollinen käyttöjärjestelmä tietokoneeseen, jossa toimii kaikki - siis ihan kaikki!
        Tubuttimia eivät silloin harkitse muut, kuin vannoutuneet vainoharhaiset linukshihhulit, joille me myydään lyijyvuorattua ikkunaverhoa.....†

        Karin logiikkaa:

        Windowsia pitää säätää ja säätää eikä sittenkään ala toimia -> "pientä ja vähäistä askartelua"

        Johonkin muuhun käyttöjärjestelmään pitää asentaa yksi paketti tms. -> "peräkammariin lyijyverhoa vääh, tubutin tuhoo.....†"


    • hyi_vittu_

      Tubutin vaatii veronsa....

    • windows_imeskelee

      Vakoilu syö tehot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      22
      1468
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe