Onhan nuo linnanjuhlat jo vanha traditio, ei siinä mitään. Veteraaneja mukana ihan kiitettävästi, hienoa. Arvostan heitä todella, kiitos itsenäisyydestämme.
Tuli vaan hiukan katkerana ajatus mieleen, taas kuin näin Sipilän naaman tuolla. Kohta kolmekymmentä vuotta olen töissä käynyt pienellä palkalla. Ja vaimo samoin. On meillä kerrostalo kaksio ja auton rämä. Molemmista velkaa, liikaa. Vaimo on kunnalla ollut ikänsä. Ainoa, mitä hänelle pienestä palkasta jäänyt, on 38 lomapäivää. Ei mitään, nyt on Sipilä ottamassa ne pois.
Sen kun joku viisas meille kertoisi, miten suomen vienti saadaan noilla muutamalla lomapäivällä uuteen lentoon.
Ei mitään, en valita, mutta kyrpiihän se.
Se on Sipilä nyt vaan omaksunut sellaisen asian, että otetaan niiltä joilla mitään ei ole, loputkin. Ja annetaan niiden jolla on, pitää omansa.. No, näillä mennään ja Suomi sekä vienti nousuun.
Terveisiä Sipilälle
että_näin
1
88
Vastaukset
- näin_se_menee
Älä Sipilää syytä!!!! Syytä surkeata tilannetta. Vihervasurit ovat röyhineet ja antaneet liikaa. Nyt on velan maksun aika. Itseänikin v.....aa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem302592- 111262
Helvetistä ei ole paluuta
Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku3331002- 44871
- 45844
Järjetön Topi-ilta
Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan20829Miksi nainen nukut huonosti
Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo61754- 44730
- 44716
- 46646