Onhan nuo linnanjuhlat jo vanha traditio, ei siinä mitään. Veteraaneja mukana ihan kiitettävästi, hienoa. Arvostan heitä todella, kiitos itsenäisyydestämme.
Tuli vaan hiukan katkerana ajatus mieleen, taas kuin näin Sipilän naaman tuolla. Kohta kolmekymmentä vuotta olen töissä käynyt pienellä palkalla. Ja vaimo samoin. On meillä kerrostalo kaksio ja auton rämä. Molemmista velkaa, liikaa. Vaimo on kunnalla ollut ikänsä. Ainoa, mitä hänelle pienestä palkasta jäänyt, on 38 lomapäivää. Ei mitään, nyt on Sipilä ottamassa ne pois.
Sen kun joku viisas meille kertoisi, miten suomen vienti saadaan noilla muutamalla lomapäivällä uuteen lentoon.
Ei mitään, en valita, mutta kyrpiihän se.
Se on Sipilä nyt vaan omaksunut sellaisen asian, että otetaan niiltä joilla mitään ei ole, loputkin. Ja annetaan niiden jolla on, pitää omansa.. No, näillä mennään ja Suomi sekä vienti nousuun.
Terveisiä Sipilälle
että_näin
1
119
Vastaukset 1
- näin_se_menee
Älä Sipilää syytä!!!! Syytä surkeata tilannetta. Vihervasurit ovat röyhineet ja antaneet liikaa. Nyt on velan maksun aika. Itseänikin v.....aa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520