Traumaattisista huostaanotoista voi toipua

Kiinnostavaa

8

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jamikäon

      lapsille ja vanhemmille/ isälle miljoonakorvaus huostaanotosta/ perättömästä lausumasta ja valehtelusta tuomioistuimessa lapsen olosuhteista???

    • iltaavaan

      "Tutkijoitten" on vain paras miettiä miten se oma jälkikasvu tuleekaan hoidetuksi noitten väitöstöitten ohessa.

      "Toimenpide kuitenkin pysäytti monissa tapauksissa pahan kierteen." Pahan kierre elää syvällä parempien piirien selkäytimissä kun niitten edustajien mieleen ei juolahda kuinka heidän oma häiriintyneisyytensä juuri halvaannuttaa äitejä ja isiä.

      Se on se malka...sijari ei sitä näe mutta aina ja aina se neuvoo häpäistyjä etsimään. Itse täysin sokea se sijari.

      • Isot-juuret-pahalla-ko

      • läyhääjät

        On näköjään toisten vaikea katsoa sinne peiliin..


      • juoksejuokse
        läyhääjät kirjoitti:

        On näköjään toisten vaikea katsoa sinne peiliin..

        Älä länkytä!


    • mehyvät

      Tää Hiltusen kööri on sitä kilttiä viranomaismieluista hyviin sijaishuoltopaikkoihin lapsensa saanutta populaa. Ei tainnut Hiltusen projektissa olla ainuttakaan äitiä, jonka lasta pieksettiin vuosikausia "muka hyvässä" sijaishuoltopaikassa, jonka vanhemmalla ja jälkikasvulla on oikean värinen jäsenkirja?

    • meuskonaisekkaat

      Voikukkia - hankkeen ryhmien ohjaajat eivät tee mitään, jos joku kertoo, että hänen lastaan hakataan sijaishuollossa. Heidän ei kuulemma kuulu tehdä mitään. kaikki muutkin viranomaiset omien sanojensa mukaan toimivat laittomasti, jos auttavat esimerkiksi nuoria, jotka kertovat tulevansa kaltoin kohdelluiksi sijaishuollossa.

      Täysin pimeetä touhua. Siksi Hiltusen väitöskirja on vähintäänkin kyseenalainen.

      • pienetonotokset

        Mitämitä?

        Osaatko valaista enemmän?

        "muutkin viranomaiset omien sanojensa mukaan toimivat laittomasti, jos auttavat esimerkiksi nuoria, jotka kertovat tulevansa kaltoin kohdelluiksi sijaishuollossa. "

        ON tämä varsinainen Autuaitten Maa. Jos tuo lainaus pitää paikkansa nin Suomi ei poikkea lainkaan väkivallasta ja korruptiosta maailmanlaajuisesti tunnettuina pidetyistä valtioista.

        Toisaalta, onhan modernit sortamiskeinot tiedettykin. Keskustan ajama paikallistason yrittäjyys on varsin likaista eikä sitä voi sivullinen katsoa peilistäkään ilman kuvotusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      71
      4322
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      68
      4166
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      36
      3572
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3153
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      35
      2818
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2582
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2364
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      25
      1491
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      157
      1292
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      75
      1089
    Aihe