Huijari liikkeellä.salanimellä PIRKKO JALOVAARA

katalanainen

Maallikkosaarnaaja useasti mediassa rikoksistaan.hienoa kun on jäännyt kiinne.arvostan suomen POLIISIA ku tutkii PIRKON rötöksiä. röyhkeä nainen.ja kirkon nimissä puuhastelee.

10

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolehtihaavi

      Voi kamalaa,onpas pirkko käyttäny ihmisten rahoja omiin menoihinsa. onneksi media ja some tiedottaa kansalaisia näistä katalista naisistamme.

      • Anonyymi

        Huijarijengi oikein .


    • rosmojariittä

      Tais olla kangasalan niilo ja nokiamission markutkin samaa sarjaa.verotonta käteistä omiin sinisiin saaveihin kahmalokaupalla.ettei olis huumeitakin ollut??ku silmät seisoo ku pullonpohjat

      • rumnyiymity

        esitätkö jotain faktaa väitteidesi tueksi


    • tyhmät_sanankuulijat

      On se kumma, kun vuonna 2015 löytyy vielä niin paljon huijattavia ihmisiä. Luulisi Jeesus-ihmistenkin erottavan huijarisaarnaajat pyyteettömistä sanan julistajista.
      Eihän tuollainen Jessestä ja Jumalasta kohkaaminen voi olla mikään tie maallisen mammonan hillittömään kokoamiseen. Papit ovat palkattuja saarnaajia, eikä ne todellakaan ryve rahassa. Paitsi pahat papit. Toivottavasti tuo hyväuskoisten huiputtaja Jalovaara tuomitaan tiilenpäitä lukemaan ja menettämään huijaamansa omaisuuden valtiolle!

      • xfmuimikjjighgjg

        poliisin tutkinnassahan asia on. eräillä näyttää silti olevan kiire saada tuomioita ennenkuin niiden aika on. lynkkausporukoillakin on jostain syytä kova kiire


    • tavallinenperheenisä

      Kamala.katala .röyhkeä sanansaattaja on ekonomi pirkko jalopeura.sairailta .eikä vanhuksilta saa pirkko varastaa. rahat ovat heidän ei sinun. jos pirkko olet ylioppilas.( epäilen sitäkin) lukiossa opetetaan käytöstapoja. ei röykeäksi.?? häpeä ny.

      • fnurjuykumyuk

        ihan tuntuu, että viranomaisten tutkimukset eivät riitä. että sinut sinne apuun tarvittaisiin. tunnut tietävän maailmasta kaiken.

        sinua kun joskus tuomitaan omien mittareidesi mukaan


    • TiinaHelssinki

      Kyll pirkko taitaa olla kristillinen huijari.kiva ku jäi kiinne ja ny sit SOME ja ip lehdet hoitaa hommat hyvin.??

      • Anonyymi

        Se koko porukka oli yhdessä huijareita osa helluntailaisia. Oli niitä muitakin siinä juutalaisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      349
      2081
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1649
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1331
    4. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1181
    5. 143
      1178
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1161
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      85
      1082
    8. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    9. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1018
    10. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      972
    Aihe