Maallikkosaarnaaja useasti mediassa rikoksistaan.hienoa kun on jäännyt kiinne.arvostan suomen POLIISIA ku tutkii PIRKON rötöksiä. röyhkeä nainen.ja kirkon nimissä puuhastelee.
Huijari liikkeellä.salanimellä PIRKKO JALOVAARA
10
348
Vastaukset
- kolehtihaavi
Voi kamalaa,onpas pirkko käyttäny ihmisten rahoja omiin menoihinsa. onneksi media ja some tiedottaa kansalaisia näistä katalista naisistamme.
- Anonyymi
Huijarijengi oikein .
- rosmojariittä
Tais olla kangasalan niilo ja nokiamission markutkin samaa sarjaa.verotonta käteistä omiin sinisiin saaveihin kahmalokaupalla.ettei olis huumeitakin ollut??ku silmät seisoo ku pullonpohjat
- rumnyiymity
esitätkö jotain faktaa väitteidesi tueksi
- tyhmät_sanankuulijat
On se kumma, kun vuonna 2015 löytyy vielä niin paljon huijattavia ihmisiä. Luulisi Jeesus-ihmistenkin erottavan huijarisaarnaajat pyyteettömistä sanan julistajista.
Eihän tuollainen Jessestä ja Jumalasta kohkaaminen voi olla mikään tie maallisen mammonan hillittömään kokoamiseen. Papit ovat palkattuja saarnaajia, eikä ne todellakaan ryve rahassa. Paitsi pahat papit. Toivottavasti tuo hyväuskoisten huiputtaja Jalovaara tuomitaan tiilenpäitä lukemaan ja menettämään huijaamansa omaisuuden valtiolle!- xfmuimikjjighgjg
poliisin tutkinnassahan asia on. eräillä näyttää silti olevan kiire saada tuomioita ennenkuin niiden aika on. lynkkausporukoillakin on jostain syytä kova kiire
- tavallinenperheenisä
Kamala.katala .röyhkeä sanansaattaja on ekonomi pirkko jalopeura.sairailta .eikä vanhuksilta saa pirkko varastaa. rahat ovat heidän ei sinun. jos pirkko olet ylioppilas.( epäilen sitäkin) lukiossa opetetaan käytöstapoja. ei röykeäksi.?? häpeä ny.
- fnurjuykumyuk
ihan tuntuu, että viranomaisten tutkimukset eivät riitä. että sinut sinne apuun tarvittaisiin. tunnut tietävän maailmasta kaiken.
sinua kun joskus tuomitaan omien mittareidesi mukaan
- TiinaHelssinki
Kyll pirkko taitaa olla kristillinen huijari.kiva ku jäi kiinne ja ny sit SOME ja ip lehdet hoitaa hommat hyvin.??
- Anonyymi
Se koko porukka oli yhdessä huijareita osa helluntailaisia. Oli niitä muitakin siinä juutalaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145