Huijari liikkeellä.salanimellä PIRKKO JALOVAARA

katalanainen

Maallikkosaarnaaja useasti mediassa rikoksistaan.hienoa kun on jäännyt kiinne.arvostan suomen POLIISIA ku tutkii PIRKON rötöksiä. röyhkeä nainen.ja kirkon nimissä puuhastelee.

10

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolehtihaavi

      Voi kamalaa,onpas pirkko käyttäny ihmisten rahoja omiin menoihinsa. onneksi media ja some tiedottaa kansalaisia näistä katalista naisistamme.

      • Anonyymi

        Huijarijengi oikein .


    • rosmojariittä

      Tais olla kangasalan niilo ja nokiamission markutkin samaa sarjaa.verotonta käteistä omiin sinisiin saaveihin kahmalokaupalla.ettei olis huumeitakin ollut??ku silmät seisoo ku pullonpohjat

      • rumnyiymity

        esitätkö jotain faktaa väitteidesi tueksi


    • tyhmät_sanankuulijat

      On se kumma, kun vuonna 2015 löytyy vielä niin paljon huijattavia ihmisiä. Luulisi Jeesus-ihmistenkin erottavan huijarisaarnaajat pyyteettömistä sanan julistajista.
      Eihän tuollainen Jessestä ja Jumalasta kohkaaminen voi olla mikään tie maallisen mammonan hillittömään kokoamiseen. Papit ovat palkattuja saarnaajia, eikä ne todellakaan ryve rahassa. Paitsi pahat papit. Toivottavasti tuo hyväuskoisten huiputtaja Jalovaara tuomitaan tiilenpäitä lukemaan ja menettämään huijaamansa omaisuuden valtiolle!

      • xfmuimikjjighgjg

        poliisin tutkinnassahan asia on. eräillä näyttää silti olevan kiire saada tuomioita ennenkuin niiden aika on. lynkkausporukoillakin on jostain syytä kova kiire


    • tavallinenperheenisä

      Kamala.katala .röyhkeä sanansaattaja on ekonomi pirkko jalopeura.sairailta .eikä vanhuksilta saa pirkko varastaa. rahat ovat heidän ei sinun. jos pirkko olet ylioppilas.( epäilen sitäkin) lukiossa opetetaan käytöstapoja. ei röykeäksi.?? häpeä ny.

      • fnurjuykumyuk

        ihan tuntuu, että viranomaisten tutkimukset eivät riitä. että sinut sinne apuun tarvittaisiin. tunnut tietävän maailmasta kaiken.

        sinua kun joskus tuomitaan omien mittareidesi mukaan


    • TiinaHelssinki

      Kyll pirkko taitaa olla kristillinen huijari.kiva ku jäi kiinne ja ny sit SOME ja ip lehdet hoitaa hommat hyvin.??

      • Anonyymi

        Se koko porukka oli yhdessä huijareita osa helluntailaisia. Oli niitä muitakin siinä juutalaisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      19
      3883
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      223
      3724
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      97
      2669
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      20
      2604
    5. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      32
      2334
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      20
      2322
    7. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2276
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2036
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1790
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1621
    Aihe