Olen 13v poika ja kerran löysin kotoa vaipan ja testasin sitä salaa ja se tuntu kivalta ja mukavalta. Ajattelin että ostaisin lisää vaippoja salaa, niin että mistä vois ostaa noin 5-10 kpl libero comfort koko 7? Ainoa määrä mitä löysin oli jotain 46 kpl ja en uskalla semmosia määriä piilottaa.
Ei ole trolli tai mikään semmonen.
Ei ole trolli tai mikään semmonen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos haluat pienemmän määrän vaippoja, sun kantsii ostaa yökasteluvaippoja. Drynites on mun mielestä paras, siitä löytyy 2. koko, joka on tarkoitettu 8-15 -vuotiaille (27-57kg). Itselläkin (16v) sellaisia, tuntuu tosi kivoilta :) niitä on paketissa 13, löytyy Prismoista ja K-Citymarketeista :)
Mää kans tykkään just nuista Drynites vaipoista. Pehmeä, hyvä istuvuus sekä joustava vyötärö. Underjams ei ollut ehkä ihan niin hyvin istuva kuin Drynites mutta muuten ihan ok. Libero Night Comfort tuntui kolmikon suurimmalta, mutta oli silti jotenkin liian kova ja epämukavampi päällä kuin kumpikaan Drynites tai Underjams.
Myös Libero-merkillä löytyy teini-ikäisille mahtuva housuvaippa: Libero Night Comfort Large 35-60 kg.
Paketissa taitaa olla noin 12 housuvaippaa, eli se ei ole kauhean iso. Tätäkin myydään Citymarketeissa ja Prismoissa.
Onkos sulla jotain paikkaa missä voit juttela