Onko Dubaissa jotain erityistä jouluna,siis aattona?onko esim.ilotulituksia tai muuta nähtävää?
Ostan liput Bur khalifaan jo ennakkoon.kuinka torniin meno tapahtuu käytännössä?joudumme jokatapauksessa jonottamaan,mistä tietää milloin oma vuoro?pitääkö olla passissa kokoajan lähettyvillä?
Joulu dubaissa ja Bur Khalifasta
8
123
Vastaukset
- luksuslyyli
Käytännössä sinut kutsutaan ja johdatetaan henkilökohtaisesti tornin huipulle hissillä. Näköalat hissin kydistä ovat huikeat ja sitten pääset korkeuksiin, josta koko Dubai avautuu jalkojesi juureen. Panoraamanäkymät ovat huikeat ja sinulle kerrotaan niin maasta kuin sen perinteistä ja tietysti itse Bur Khalifasta. Kierros kestää tavalliseti noin 1,5 tuntia, vaikkei sinua sieltä väkipakolla alas ajeta senkään jälkeen.
Lisää herkkupaloja Dubaista voit napostella seuraavalta sivulta:
http://blog.lomakohde.org/search/label/dubai - eevaeevaeeva
Kun ostat liput ennakkoon, ne ostetaan tietylle klo-ajalle, lähtöajalle. Kun se aika tulee niin mene hieman aikaisemmin näköalan lähtöpaikkaan (= Dubai Mall ostoskeskuksen Lower ground level, seuraa "The Top" opastetta). Siellä menet turvatarkastuksen läpi odotusaulaan. Isommat reput tms. joutuu jättämään säilöön. Kun tulee oikea aika, niin opas lähtee viemään eteenpäin hissillä ylös. Samalla klo-ajalla olevia on tietty määrä henkilöitä.
Näköalatasanteella saa kulkea omin neuvoin. - Kohtamennään
Ok kiitos jo näistä!
- Pariset
Siis pääseekö Khalifan aivan huipulla käymään? Olen käynyt vain näköalatasanteella, noin puolessa välissä.
- Kohtamennään
Eikait sinne ylös asti pääse.
- Pikettt
Ei pääse huipulle. Näköalatasanne kerroksessa 124.
- Kohtamennään
Liput ostettu nyt.pitääkö ne vielä vaihtaa paikanpäällä oikeisiin lippuihin?jos noin missä?
- Pukettt
Lähtöpaikassa alhaalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830