Palsta on hiljainen kuin kylätie. Seniili Humppa Einari se siellä näkee pimppejä joka nurkassa ja jankuttaa innokkaan trollin kanssa ikivanhoista jutusta.
Nykyään minut tunnistaa pätevästi sinisestä nikistäni ja tekstistä ”Perseentervaaja”. On hulluutta huudella muuta, kun näin pätevät tuntomerkit ovat käytössänne. ;)))
Humppa Einarille tiedoksi: Äläpä turhaan höpötä.
23
1520
Vastaukset
- Toropaiska
Ole piilottaessasi tosi huolellinen, sillä ne anopinperkeleet vainuavat vara-avainten kätköpaikat yleensä sekunnissa.
Hautaa vaikka puutarhaan sinne minne Tessu-koira tapaa viedä luunsa.
Muista taputella paljon multaa päälle. Mutta älä hämmästy vaikka tämänkin huolellisen piilottamisen jälkeen tupaan palatessasi se saatana on jo sisällä ja keittänyt ittelleen kaffeet.Sinä Toropaiska lähestyt vaikeaa ongelmaa väärästä suunnasta. Sinun pitää lähteä siitä, että anopilla on joka tapauksessa avain ja hän tulee sisälle.
Ryhdy muuten aktiiviseen vastarintaan. Ensinnäkin ota aamusella suodatinpaperit mukaasi tai ne piilota autotalliin. Tämä hidastaa merkittävästi anoppiasi. Toiseksi, paikanna se sulake, jonka takana kahvinkeittimen sähkö on ja kierrä sulake löysälle. Tämä saa anopin jo epätoivon partaalle. Anoppi ei mitenkään keksi, mistä sähköt saisi päälle.
Varmista vielä, että huushollissasi ei mistään löydy vanhanaikaista kaffipannua. Tämä on se ratkaiseva tyrmäysisku asiassa.
Taisteluterveisin
- Sinut_On_Nähty
Sinä olet jo käyttänyt kaikenlaisia mahdollisia nikkejä vaikka olit alunperin kova sinisen nikin kannattaja, ja muut olivat pelkkää saastaa.
Olet kirjoittanut juuri sillä nikillä, millä olet itse halunnut ml. Pimpula, Brynolf Vahvareisi, Brynolf Kalapuikkoviiksi, Brynolf Ruokalaji, Meeittuus jne. jne. Sininen väri tahi ei. Luottosi on yhtä lyhyt kuin jättämäsi varjo, sillä sinut on nähty.- Anonyymi
Lisäksi erilaiset Aavikon. ja Vuoriston. etuliitevanhukset ym. MaailmanMatti ja sadat muut irtonikit saivat ValuuttakauppiasMG: n aivopierut palstalle näkyviin. Nyt Valkku epätoivoisesti hoitaa puolitoistametrisellä varrellaan tuhnutellen maahanmuuttoasioita jokseenkin sekavana.
- Anonyymi
Aivan. Ja Moktar se aktiivisin hölynpölyn levittäjähahmoistaan nyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lisäksi erilaiset Aavikon. ja Vuoriston. etuliitevanhukset ym. MaailmanMatti ja sadat muut irtonikit saivat ValuuttakauppiasMG: n aivopierut palstalle näkyviin. Nyt Valkku epätoivoisesti hoitaa puolitoistametrisellä varrellaan tuhnutellen maahanmuuttoasioita jokseenkin sekavana.
Surullista mutta totta.
- Lauermanto
Mitäs se Pimpula täällä huutelee? Kenelle oikein olet avauksesi kirjoittanut, kun minä en ainakaan muista nähneeni tuon nimistä kirjoittajaa palstalla koskaan? Tulikohan tämä nyt väärään paikkaan, kun ei näytä talousrikoksiinkaan mitenkään viestisi liittyvän?
Muistathan, että itse osallistuit Pimpula-nikin valintaan sinulle, joten kyllä sinun pitää se hyväksyä rinnakkaisnikiksesi. Ehkä siinä ei ole tarpeeksi vahvojen reisien sävyä sinun makuusi, mutta sillä sinun nyt vain on Pimpula pärjättävä.- Lauermanto
Perseentervaaja kirjoitti:
Persut haukkuu ja karavaani kulkee. ;)))
Pimpula! Moro!
- Anonyymi
Lauermanto kirjoitti:
Pimpula! Moro!
Tunnistit Gubtan?
- Anonyymi
Perseentervaaja kirjoitti:
Persut haukkuu ja karavaani kulkee. ;)))
Miksi MoktarValkkuPerseentervaaja olet piilottanut profiilisi?
- Anonyymi
Perseentervaaja kirjoitti:
Persut haukkuu ja karavaani kulkee. ;)))
Persut kulkee vaikka karavaani haukkuu, näin se menee!!!
- Anonyymi
Miksi kirjoitus on esillä kun profiili Perseentervaaja on poistettu???
- Anonyymi
"Pelkuri piilottaa profiilinsa, sellainen se MoktarValkku on."
MG itse sanoi, että hän on suomalaisista fiksuin, kaunein ja vahvin. Kaikki muut ominaisuudet ovat seurausta edellisestä. Itse en tietenkään usko sanaakaan noista saduista, tuskin kukaan muukaan imeväis-ikäisiä lukuun ottamatta.
Se on harvinaisen ärsyttävä heppu, sellainen mätä ja haiseva jauhomakkara.
- Anonyymi
Älä itse käytä liikaa hymiöitä saatat itse muuttua hymiöksi -hehe-
- Anonyymi
Mgvalkkuperseentervaaja kävi niksuttelemassa hädissään 3 kommenttia pois.
- Anonyymi
Valkku pahus se ei ymmärtä.
Sinut on nähty.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17617493/kirjoitus-joka-on-tehty-minun-nimella-on-varmuudella-minun-kirjoittama-#comment-117258701 - Anonyymi
Tää on hauska palsta, en ole käytyt täällä ainakaan viiteenvuoteen ja samat älykääpiöt väittelee sinisistä nikeistä.
Muistaakseni Wincapitassa jaettiin tuomiot jo kymmenen vuotta sitten, tosin Kailajävi on tuomittu senkin jälkeen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/69c70d3b-569a-46b2-8990-8b64c9730877
Sinisille ja pusgasta huutelijoille on oma palstakin:
https://keskustelu.suomi24.fi/tiede-ja-teknologia/tiede/psykologia- Anonyymi
Mutta sinisisellä nikillä, MGValkku, ainoastaan sinisellä lupasit...
"en ole käytyt täällä"
No, ainahan sinut tunnistaa... - Anonyymi
Moktar, sinut on tunnistettu.
- Anonyymi
"Nykyään minut tunnistaa pätevästi sinisestä nikistäni ja tekstistä ”Perseentervaaja”. On hulluutta huudella muuta, kun näin pätevät tuntomerkit ovat käytössänne. ;)))"
Myös Valuuttakauppias, Moktar.Gubta ja muutama muukin nimimerkki kuuluu saman tyypin hahmonimimerkkeihin.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."
Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu872799Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...
...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä4682104Riikka Purra: Olemme epäonnistuneet
PS-ehdokkaan taustalta paljastuu rikollisjärjestön jäsenyys ja raiskaustuomio Perussuomalaiset poisti Marko Kääriäise1751861- 891522
Seksuaalinen häirintä takseissa järkyttää - Katsoitko ohjeet tuleville taksikuskeille tv:stä?
Seksuaaliset teot takseissa Suomessa olivat harvinaisia ennen taksialan vapauttamista vuonna 2018. Sen jälkeen Helsingin1261515Se oli siinä Ähtärin sairaala
Aamulla uutisissa yhdellä äänellä hävisi Ähtäri,taas kepu petti https://areena.yle.fi/podcastit/1-73786019451408- 701347
Vaikka pidät minua
Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on501306Nainen, tilanne on nyt tämä
että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä701148Keskolle uusi K-ruokakauppa Taivalkosken keskustaan
"Keskon tavoitteena on uuden kauppapaikan rakentaminen Taivalkosken keskustaan. Taivalkosken kunnan ja Keskon väliset ne581080