mua vaan utelututtaa

Mä ihmettelen vaa ett yhes koirakirjas lukee ett löytyy myös punaisia italianpystykorvia(volpino italiano).Haluaisin tietää onko se totta koska oon nähny kuvia vain valkoisista...?
5275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Oiii kuin sööttejä!Tiedätkö mistä voisin löytää lisää kuvia ton värisistä...?

    Äänestä

  • Marzia kirjoitti:

    Oiii kuin sööttejä!Tiedätkö mistä voisin löytää lisää kuvia ton värisistä...?

    http://volpinoitaliano.us/page1.html
    Tietoa ja kuvia rodusta näyttää löytyvän aika paljon netistä.

    Äänestä

niin mie vaan sitä et onko toi ulkokoira?

Äänestä
  • Korjaan nyt ensin käsityksesi "ulkokoira". Ei voi kysyä rodusta, onko se ulkokoira. Tietenkin näitä on, kuten jokin kaukaasianpaimenkoira voisi viihtyä ulkona.
    Mutta volpinot ovat mielestäni enemmän sisäkoiria (käytän nyt tätä nimitystä), sllä ensinnäkin ne ovat peräisin italiasta ja niillä ei ole Suomen ulko-oloihin sopivaa turkkia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marzia kirjoitti:

Mä ihmettelen vaa ett yhes koirakirjas lukee ett löytyy myös punaisia italianpystykorvia(volpino italiano).Haluaisin tietää onko se totta koska oon nähny kuvia vain valkoisista...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu