Mamut karkoitettava

pikaisella aikataululla takaisin sinne mistä ovat tulleet !
1355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat
  • --- Kansalaisaloite ---

    Halal lihan loppuminen aiheuttaa vapaaehtoisia pikakäänytyksiä takaisin sinne mistä on tullutkin.

    "Lakialoite uskonnollisten teurastuksien kieltämiseksi"

    https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1697

    Äänestä

Ei,Ei! Kuka tekee sitten työt, kun on huutava työvoimapula, tuhatpäinen työtön manneheimoko?

Äänestä

Kajaanissakin vapautuu kohta tuhansia kamelinkuljettajien paikkoja...

Äänestä
  • Voiko paskempaa vitsiä enää keksiä :D Ja varsinkaan, kun vitsi ei ole edes tuore!

    Äänestä

  • Oikein hyvä kommentti. Jospa Kajaanin kaupunki kohta käynnistää kamelinkuljettajan tutkintoon johtavan koulutuksen ja jatkossa paikallisliikenne hoidetaan kameleilla.

    Äänestä

  • Mamut eivät viitsi töitä tehdä vääräuskoisille joita me suomalaiset heille olemme.

    Äänestä

Päinvastoin, lisää maahanmuuttajia halpatyövoimalla tehtaisiin, siivoojiksi, kunnossapitoon, rakennuksille.....

Äänestä

Varmasti kiltisti lähtevät maastamme nämä jotka joutuvat karkoitettavaksi. On ne vaan semmoisia...

Äänestä

Ei mitään karkottamisia vaan "kotouttamisia", sillä bisneksen teko on vasta alussa!
Matubisnestä puhtaimmillaan:
http://yle.fi/uutiset/vapaaehtoistyo_takkuaa_luonan_vastaanottokeskuksessa__laakareiden_ja_kielenopettajien_apu_ei_kelpaa/8503207
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015092020382471_uu.shtml
...uonan hallituksen puheenjohtajana toimii Helsingin kaupungin ex-sosiaalijohtaja Paavo Voutilainen, joka siirtyi Baronan leipiin viime vuoden keväällä.
Hädänalaisten ihmisten majoittaminen on Voutilaiselle tuttu bisnes, sillä hän vastasi Helsingin kaupungin hätämajoituksen ostosta vuoden 2012 loppuun asti.
Voutilainen johti myös Helsingin kaupungin asettamaa kriisimajoitustyöryhmää, joka luovutti loppuraporttinsa vuoden 2013 lopussa.
Luonan muut hallituksen jäsenet ovat
-Baronan toimitusjohtaja Markus Oksa
-kansanedustaja Sanna Lauslahti (kok)
-ex-kansanedustaja Ulpu Iivari (sd)
-ydinvoimayhtiö Fennovoiman entinen yhteiskuntasuhteista vastaava johtaja Pasi Natri. Natri on europarlamentaarikko Miapetra Kumpula-Natrin (sd) puoliso.

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/bisnesta-pakolaisilla/EvrLgg9j

Äänestä

Maahantunkeutujat on karkoitettava sinne mistä ovat tulleetkin ja mieluimin kauemmaksikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MikaHuttunen kirjoitti:

pikaisella aikataululla takaisin sinne mistä ovat tulleet !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu