Poliisin tiedotusosasto sitten pättänyt nostaa joulun kunniaksi poliisien imagoa flshmobbaalla Pasilan poliisitalolla. En tiedä, mit lie ajatelleet, sinällään varma tuupi hitti. Mutta jotenkin toi pillipiiparimeininki sopii hyvin niille. Meinaakohan net kerätä rahaa kahvikassaan kiertelemällä pikkujouluja pilleineen. Siihen kai tarvitaan sivutoimilupa.
http://www.voice.fi/pop/ilmiot/suomalaispoliisien-jouluyllatys-sai-suut-hymyyn-passijonossa-katso-86924
=DW=
http://www.voice.fi/pop/ilmiot/suomalaispoliisien-jouluyllatys-sai-suut-hymyyn-passijonossa-katso-86924
=DW=
Vastaukset 6
Vanhimmat
"teevee"
Unohda tällainen yksinäisen korppiksen-höpötys.
Linkkisi on tehty vaimoille ja lapsille.
Tosi-asiat kulkevat minun tuuballani.
H.
Ai silläkö mikä on 69?
Aivan ihanaa katseltavaa ja kuunneltavaa. Jotenkin oon aina ihan "flaatina" ku kattelen poliisia virkapuku päällä :) Mistä lie johtuukaan.
Muistan nuorena likkana, kun jos kävelin tietä pitkin ja poliisiauto ajoi ohi, niin Aina niiasin poliiseille:) Oli pikkunen pelko heitä kohtaan ja varmuuden vuoksi niiasin osoittaakseni, että en ole mikään kuus-vuotias Roisto.
Myöhemmin olinkin sitten paljon poliisien kaa tekemisissä.
Heh, joulukidutusta muslimeille ;)
Ruotsissahan oli poliisi ajellut ympäri kylän vai kaupunginko keskellä yötä ja kuunnellut musiikkia täysillä laulaa hoilottaen siinä itse mukana. Mitä hän ei ollut huomannut, oli se, että hänellä oli autossaan ulkokaiuttimet päällä.
Voi vit...perkele mikä pillupiipari huiluineen. Karmeeta hirveetä, olisin häipynyt alle puolen minuutin. Aivan uskomattoman soittotaidotota melusaastetta.