IL uutisointi

On näköjään eroja uutisoinnissa jos vertaa IL ja IS, varsinkin jos liitty turvapaikanhakioihin...
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kumpi on veronmaksajien puolella, kumpi eliitin, joka haluaa tänne halpatyövoimaa?

En valitettavasti ole huomannut mitään eroa IL ja IS, Suomen mediat ovat valjastettu päättäjien virttä veisaamaan. Ilmeisesti sellaisest toimittajat erotettiin ennen invaasiota, joiden tiedettiin uskaltavan uhmata Diktaattorina itseään pitävää Sipilää.

Invaasiohan ei ollut yllätys, vaan hyvin suunniteltu etukäteen. Vielä päättäjät tämän kansan vedätyksen tuntevat nahoissaan.

Äänestä

Se on tuossa lehdistössäkin, jos lukiakunta häviää, pitää ottaa otsikkoihin jotain mielenkiintoista. Tänäpäivänä lehdistö ei saisi olla puolueellinen, koska ihmiset saavat totuuden helpommin selville, ja jäävät kiinni, joka taas voi menettää lukiansa, mutta toisaalta ei voi kirjoittaa sellaista mikä vaikuttaa lehden omistajaan... Vai meneekö se näin?

Äänestä

Jos aloittaja asettaa puntariksi uutisoinnille kaksi iltapäivälehteä joihin uskoa,en
voi liiaksi korostaa myötähäpeääni kansamme alhaisesta lukutaidosta :(

Äänestä

No ainakin Iltalehti on selvästi Nato kiimaisten julkaisu ja selvästi porvarien puolella muutenkin.

Äänestä
  • Ehkäpä niinkin,mutta huomata kannattaa myöskin molempien lehtien otsikon-
    rakentelu joka alkaa jo aika vauhtia viheltää yli itse asian.Itse en paljoa odota
    näitten lehtien uutistarjonnalta vaan haen tietoa muualtakin.

    Äänestä

Niinhän se olikin, sivistynyt ja valveutunut hurri-eerikki saa tietonsa yleltä,niinhän?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yyaohion kirjoitti:

On näköjään eroja uutisoinnissa jos vertaa IL ja IS, varsinkin jos liitty turvapaikanhakioihin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu