krp-keskus rikos poliisi

Oik.valtio-pol.valtio

krp on yli arvostettu ja ei mitenkään objektiivinen tukinnoisaan johtuen osaamattomuudesta ja kykenemättömyydestä ja huonosta johtamis kultuurista joka jatkuu edelleen taustalla on sitten asenteita kuten ihan joka poliisissa olipa nyt sitten maalais kuntien tai helsingin hu. mediasta on saanut jatkuvasti lukea ettei poliisissa ole niitä penaalin tervävämpiä kyniä missään.

Hyviä esimerkkejä. Bodom.Hiihtoliiton Doubinkin ja Aarnio juttu ja lukemattatomia muita hutkintoja ja muistetaan v.2008. kun krp rikoskomisaario haapala oli kaiketikin Aarnion kanssa samoista asioista suurennuslasin alla.ja nyt vain Aarnio hutkitavana.
ei kukaan enää tosissaan luota poliisin tai krp erinoamisuuteen todellisuudessa poliisia käytettään koston käsi kassarana ja pelätään. olipa sitten krp tai hu.tai maalsikuntien poliisit kyseessä.

Helpointahan olisi poliisinkin alkaa noudattaa lakia jota se itse valvoo, mutta tämä on unta, niin ei tule ikinä käymään. ja paskahan valuu aina alas. kuka tai ketkä sitten siellä yläpäässä poliisn johtoa onkin par aikaa kyykkysillään ja alaiset suu ammollaan vastaan ottaa ..

12

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seurannut

      Tuon on jo vuosia sitten nähty ja ei sinällänsä mitenkään uutta ja kuitekin edelleenkin ajankohtainen ja sellaiseksi jääneekin.

    • hei.me.lavastetaan

      "Poliisia käytetään koston käsikassarana"^
      Vaikuttaa siltä että juuri vankilasta vapautuva "salettikin" tietää tasan tarkkaan miten aikoo käyttää poliisia kostoaikeissaan.

      • sinuatarkkaillaan

        rouvaTappinen, täällä taas "lavastaa" "salettia" osalliseksi johonkin mielikuvituksensa tuottamaan salaliitto operaatioon."hei.me.lavastetaan" nim. suojassa. älysi ei riitä ymmärtämään, joten palaa leego palikoidesi pariin.


      • rouvaTappinen
        sinuatarkkaillaan kirjoitti:

        rouvaTappinen, täällä taas "lavastaa" "salettia" osalliseksi johonkin mielikuvituksensa tuottamaan salaliitto operaatioon."hei.me.lavastetaan" nim. suojassa. älysi ei riitä ymmärtämään, joten palaa leego palikoidesi pariin.

        Pitää paikkansa, kiitos huomiosta. On sitten pääsy tarkkaileen kirjoittajien ip-osoitteita.
        Kommentti johtui siitä tunnelmasta jonka "saletin" kommentti loi alitajuntaani.
        Salaliitto-operaatio taas johtunee siitä että olen hyvin aktiivinen Suomi24:lla, ihan kuin Sinde parhaina päivinään. Silloin alitajunta vastaanottaa paljon töhkää jota täältä tarttuu ja jutun juoni on siinä että pitää seuloa , mitkä tiedot voivat olla todellisia.


      • Anonyymi
        rouvaTappinen kirjoitti:

        Pitää paikkansa, kiitos huomiosta. On sitten pääsy tarkkaileen kirjoittajien ip-osoitteita.
        Kommentti johtui siitä tunnelmasta jonka "saletin" kommentti loi alitajuntaani.
        Salaliitto-operaatio taas johtunee siitä että olen hyvin aktiivinen Suomi24:lla, ihan kuin Sinde parhaina päivinään. Silloin alitajunta vastaanottaa paljon töhkää jota täältä tarttuu ja jutun juoni on siinä että pitää seuloa , mitkä tiedot voivat olla todellisia.

        MG ja rouva Tappinen riitautuivat jo 10 vuotta sitten.
        Akat aidan tekee, miehet käyvät mittaamassa.


      • Anonyymi

        mm hyvinvointialueen johtaja puhui perättömiä, vaihtoi tarinaa kolmesti saadakseen syyttömän tuomituksi.. Poliisi painosti syytöntä..eikä suostu tutkimaan hyvävelialueen johtajan toimia. Aika naurettavaa jopa suomen poliisilta kertoa että aikoo viivytellä rikostutkintaa että rikos ehtii vanheta.. oikeuskansleri mukana peittelyssä


    • sokea.luottamus

      Olen aikaisemminkin epäillyt että kaikilla Murha. Infon Aarnioväittelijöillä ei ole ihan kirkkaasti selkeytynyt epäeettisyys gang stalking-menetelmien käytössä vihamiestensä mustamaalauksessa.
      Taas tänään Jaakkima pläjäytti että ufomiehiä ei ole epäiltykään Aarnion rahaputkipiilottajaksi. Alkaa lähestymään Auerväittelyn tasoa epäeettisyysmittareilla mitattuna.

    • hadger

      Kyllä KRP osaa. Nyt on veivattu Aarnion naisasioita ja Trevocia kohta kolme vuotta. Trevocissa Aarnio teki todellisen ihmetempun. Hän käytti määräävää asemaa Trevocissa ja lahjoi samalla itseään tekemään kauppoja yhtiön kanssa.
      Huumehommat ovat täysin sekaisin. Ei pelkillä televalvontatiedoilla laiteta ketään 13 vuodeksi linnaan.

    • Korppi-korppia

      Linnaan pääsee kyllä ihan vähemmälläkin ja tiedossa on tosi asia ja kukaan tai mikään taho ei usakalla puuttua on meinaan poliisi rikollisuus niin lonkeroitunutta.

    • Anonyymi

      Krp on korruptoitunut yksikkö. Siellä on tämän päivän Suomen huumekeskus. Aarnio pääsi liian lähelle!

      • Anonyymi

        Ei, lasileuka pääsi lähemmäksi.


    • Anonyymi

      Poliisi yleensäkkin katsotaan järjestäytyneeksi rikollisjärjestöksi.

      Peitellään towereiden rikoksia viimeiseen asti..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1028
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      908
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      829
    7. 85
      821
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      20
      769
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      719
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe