krp-keskus rikos poliisi

Oik.valtio-pol.valtio

krp on yli arvostettu ja ei mitenkään objektiivinen tukinnoisaan johtuen osaamattomuudesta ja kykenemättömyydestä ja huonosta johtamis kultuurista joka jatkuu edelleen taustalla on sitten asenteita kuten ihan joka poliisissa olipa nyt sitten maalais kuntien tai helsingin hu. mediasta on saanut jatkuvasti lukea ettei poliisissa ole niitä penaalin tervävämpiä kyniä missään.

Hyviä esimerkkejä. Bodom.Hiihtoliiton Doubinkin ja Aarnio juttu ja lukemattatomia muita hutkintoja ja muistetaan v.2008. kun krp rikoskomisaario haapala oli kaiketikin Aarnion kanssa samoista asioista suurennuslasin alla.ja nyt vain Aarnio hutkitavana.
ei kukaan enää tosissaan luota poliisin tai krp erinoamisuuteen todellisuudessa poliisia käytettään koston käsi kassarana ja pelätään. olipa sitten krp tai hu.tai maalsikuntien poliisit kyseessä.

Helpointahan olisi poliisinkin alkaa noudattaa lakia jota se itse valvoo, mutta tämä on unta, niin ei tule ikinä käymään. ja paskahan valuu aina alas. kuka tai ketkä sitten siellä yläpäässä poliisn johtoa onkin par aikaa kyykkysillään ja alaiset suu ammollaan vastaan ottaa ..

12

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seurannut

      Tuon on jo vuosia sitten nähty ja ei sinällänsä mitenkään uutta ja kuitekin edelleenkin ajankohtainen ja sellaiseksi jääneekin.

    • hei.me.lavastetaan

      "Poliisia käytetään koston käsikassarana"^
      Vaikuttaa siltä että juuri vankilasta vapautuva "salettikin" tietää tasan tarkkaan miten aikoo käyttää poliisia kostoaikeissaan.

      • sinuatarkkaillaan

        rouvaTappinen, täällä taas "lavastaa" "salettia" osalliseksi johonkin mielikuvituksensa tuottamaan salaliitto operaatioon."hei.me.lavastetaan" nim. suojassa. älysi ei riitä ymmärtämään, joten palaa leego palikoidesi pariin.


      • rouvaTappinen
        sinuatarkkaillaan kirjoitti:

        rouvaTappinen, täällä taas "lavastaa" "salettia" osalliseksi johonkin mielikuvituksensa tuottamaan salaliitto operaatioon."hei.me.lavastetaan" nim. suojassa. älysi ei riitä ymmärtämään, joten palaa leego palikoidesi pariin.

        Pitää paikkansa, kiitos huomiosta. On sitten pääsy tarkkaileen kirjoittajien ip-osoitteita.
        Kommentti johtui siitä tunnelmasta jonka "saletin" kommentti loi alitajuntaani.
        Salaliitto-operaatio taas johtunee siitä että olen hyvin aktiivinen Suomi24:lla, ihan kuin Sinde parhaina päivinään. Silloin alitajunta vastaanottaa paljon töhkää jota täältä tarttuu ja jutun juoni on siinä että pitää seuloa , mitkä tiedot voivat olla todellisia.


      • Anonyymi
        rouvaTappinen kirjoitti:

        Pitää paikkansa, kiitos huomiosta. On sitten pääsy tarkkaileen kirjoittajien ip-osoitteita.
        Kommentti johtui siitä tunnelmasta jonka "saletin" kommentti loi alitajuntaani.
        Salaliitto-operaatio taas johtunee siitä että olen hyvin aktiivinen Suomi24:lla, ihan kuin Sinde parhaina päivinään. Silloin alitajunta vastaanottaa paljon töhkää jota täältä tarttuu ja jutun juoni on siinä että pitää seuloa , mitkä tiedot voivat olla todellisia.

        MG ja rouva Tappinen riitautuivat jo 10 vuotta sitten.
        Akat aidan tekee, miehet käyvät mittaamassa.


      • Anonyymi

        mm hyvinvointialueen johtaja puhui perättömiä, vaihtoi tarinaa kolmesti saadakseen syyttömän tuomituksi.. Poliisi painosti syytöntä..eikä suostu tutkimaan hyvävelialueen johtajan toimia. Aika naurettavaa jopa suomen poliisilta kertoa että aikoo viivytellä rikostutkintaa että rikos ehtii vanheta.. oikeuskansleri mukana peittelyssä


    • sokea.luottamus

      Olen aikaisemminkin epäillyt että kaikilla Murha. Infon Aarnioväittelijöillä ei ole ihan kirkkaasti selkeytynyt epäeettisyys gang stalking-menetelmien käytössä vihamiestensä mustamaalauksessa.
      Taas tänään Jaakkima pläjäytti että ufomiehiä ei ole epäiltykään Aarnion rahaputkipiilottajaksi. Alkaa lähestymään Auerväittelyn tasoa epäeettisyysmittareilla mitattuna.

    • hadger

      Kyllä KRP osaa. Nyt on veivattu Aarnion naisasioita ja Trevocia kohta kolme vuotta. Trevocissa Aarnio teki todellisen ihmetempun. Hän käytti määräävää asemaa Trevocissa ja lahjoi samalla itseään tekemään kauppoja yhtiön kanssa.
      Huumehommat ovat täysin sekaisin. Ei pelkillä televalvontatiedoilla laiteta ketään 13 vuodeksi linnaan.

    • Korppi-korppia

      Linnaan pääsee kyllä ihan vähemmälläkin ja tiedossa on tosi asia ja kukaan tai mikään taho ei usakalla puuttua on meinaan poliisi rikollisuus niin lonkeroitunutta.

    • Anonyymi

      Krp on korruptoitunut yksikkö. Siellä on tämän päivän Suomen huumekeskus. Aarnio pääsi liian lähelle!

      • Anonyymi

        Ei, lasileuka pääsi lähemmäksi.


    • Anonyymi

      Poliisi yleensäkkin katsotaan järjestäytyneeksi rikollisjärjestöksi.

      Peitellään towereiden rikoksia viimeiseen asti..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      28
      3119
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      54
      2567
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      41
      2361
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1328
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      301
      1251
    6. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1006
    7. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      977
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      100
      972
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      79
      938
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      94
      848
    Aihe