Kohta on kokonainen vuosi höpötelty tällä palstalla ja monta mukavaa hetkeä on mahtunut mukaan.:) Välillä on saanut nauraa jutuille ihan vedet silmistä valuen.;) Kivaa joulunodotusta niin rekatuille kuin muillekki mukaville kirjoittajille.Tästä taas jatketaan...joittenki iloksi tai harmiksi..miten vaan.:))
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Kertokaas mikä on ollut teille parhain juttu tässä vuodessa?Minusta on se,että on pysyny terveenä ja että yleensäkki on hengissä.:))
tohon ei oo sitte ollenkaan vaikea vastata ku se hetki tais olla se ku me artsin kans tavattiin toi meidän typykkä ens kertaa. oltiin niin paljo paska jäykkinä et meidät olis saannu kummanki puhaltamalla nurin. katottiin käsiämme mykkinä ja sitte välillä aina kulmiemme alta ihailtiin ku kehattiin. no oli se telttaretkiki jotaki aivan mahtavaa ja ne pari lämmintä päivää siellä piitsillä.. :)
Meikän vuoden kohokohta oli se kun korstot väänsivät melkein paskat punttiin kun eka kertaa mut näkivät.. ;-D
no katos ku harvemmin tommosta kakkos nelosta vastaan tulee.. ;)
Pitää nostaa ylös,ku aloituksia nousee ku sieniä sateella.
Miksi hitossa Arielin nimmari on mustana??
En mä tiiä...
Ilmeisesti hän on poistattanut vakkarinimmarinsa.
Mahtaa solvaajat (=mieleltään sairaat ihmiset) nyt olla riemuissaan kun saivat tämän palstan ilopillerin karkoitettua:(
Puklukin on poissa mutta sen jätkien nimmarit on edelleen tallella. Antakaahan jäbät joku selitys?
jotku jutut meni vaan nyt liiallisuuksiin et semmosta..
Epäilin sen suuntaista. Kukaan tervejärkinen ei usko niitä solvauksia pätkääkään. Palaahan Ariel takaisin vai pitääkö tanssia ripaskaa;)
Täältä ei ole varaa menettää yhtäkään naista.
Mistä on kyse??
Dodii. Tytsi oli laitettu lukemaan tenttivastauksensa ääneen kun tentaattori ei ollu saanut käsialasta selvää elikkä raivarin perimmäinen syy. Meikä ennakoi jo eilen että nimmaritki saattaa lentää kiivastuksissa roskakoppaan ja niinpä vaan kävi.. ;-D
Palstan ilopillerin takia sen äijäparan korvissa tinnittää vielä vuodenki päästä. Meikä varovainen arvio alakanttiin.. ;-D
Ei sentään hampaisiinsa turvautunut? ;)
Oho! Toivottavasti Ariel rauhoittuu ja tulee palstalle takaisin?
Muru on äkkinäinen ku suuttuu mut kummiski ihana. Mä litasen sit viel varmuudeks sydämmii perään <3 <3 <3 <3
Tää biisi tuo sit jotenki ton meidän keijukaistytön mun mieleen...
https://www.youtube.com/watch?v=xNzEj07p8Bg
Välittäkää ystävällenne anteeksipyyntöni, ellei hän täällä enää käy. Mikäli sinä huomaat tämän, Ariel, palaa takaisin. Minun olisi pitänyt ymmärtää lopettaa ajoissa - jättää sinut rauhaan, mutten tyhmyydeltäni kyennyt. Nyt olen läksyni oppinut.
Se, mitä ystäväsi luulivat minun ajattelen sinusta, ei pitänyt paikkaansa. Minä se mätä omena olen, et sinä.
Hanskasta.Tarkoitus oli kalastella huomiota tuossa kaamosaika saitissa. harmittaa vietävästi:(((((((
Kuuntele kertosäe Ariel!
https://www.youtube.com/watch?v=lHwJp7QWuEY
Kaikki me suututaan joskus. En tiedä mistä Ariel on suuttunut, minä en ole huomannut mistä on kyse..? Ehkä hän vielä palaa palstalle?
Toivon että me muut palstalaiset saadaan myös tukea täällä tarvittaessa..?
No meikä paljastaa rehdisti että 16 vuotta kimpassa olleiden 'suhdekriisi'.. You know ;-) Yksillä lentää posliinit ja toisilla nimmarit elikkä meikäpoika on syyllinen. Älkää kumminkaan tappako kun paljastin eikä Kittie päästä sitte Lanaa meikälle kettuilemaan kun yhessä tytsissä on täysi tekeminen.. ;-)
No onko teidän suhdekriisi selvitetty? En minä taida Lanalle voida mitään.. ;) En minä ainakaan epäile sinun kielaritaitoja.
Meikä epäilee että Toljanterilta taisi mennä toi kielarijutska vähän niinku yli ymmärryksen.. ;-) Luuli kait meikän puhuvan jostaki jälkiruuasta.. ;-D
No ei kai nyt sentään.. Kyllä Tonttu varamsti tietää mikä on kielari. ;)
Jos mä tunnustaisin että mitä kielari tarkoittaa niin se ravistelisi koko joulupukki-instituutiota... Joten sori, mun pitää olosuhteiden pakosta olla ymmärtämätön;)
Heh! :D :D
kielari on kuulkaas semmonen ku lehemä työntää kielen sieraimeensa ja pyöräyttää pari kertaa et limat putsautuu pois. ei siihen pukki instituutio kaadu.. :D
Onhan se näinkin. :D :D
Hyyyiii...yäääh..mun massu käänty ympäri...
helpompi kuulkaas se on kielellä ku sorkalla.. :D
Jeeeee!!! Mulla on alkanut joululoma :))
Hieno homma, nautihan lomastasi!
En tosin tunne sua ku nimmari on ihan outo:)
Onko pitkästikkin lomaa luvassa;)?
Mmmm... Kiitos!!! Mulla ja mun rakkaalla Butchilla oli h i e m a n erimielisyyksiä, hahaha ;))
Melkein kuukausi... :))
Olisi mukavaa hengata samoissa porukoissa;)
Kaipaakohan täällä kukaan palstan muita naisia ollenkaan..? : /
Tonttu kaipaa toki jokaista palstan naista:)
Meikä samoin.. :-) Kurkkaappa linkki Kittie..
https://www.youtube.com/watch?v=WQoRY36oIrY
Meikä on Lanallekin laulanut serenaadia ties kuinka kertaa jo mutta eipä tuo oo juuri lämmenny ;-D Kerrankin taisi kutsua meikän komeaa baritoniääntä vaan raakkumiseksi että että.. :-O
jäbäki kaipaa.. :)
Toivottavasti kaipaat..
Ihana video! <3
No höh miksi ees epäilet?
Ei sitä koskaan tiedä, kaikista miehistä? ;)