Kantaväestö ei halua ostaa vanhaa ok-taloa kun on järkevämpää rakentaa uusi, uudella tekniikalla, ei remppoja ja saa sellaisen kun haluaa. Pian on tyhjillään paljon ok-korsuja niin sopisiko ne turvapaikan hakijoille? Vähän niin kuin vanhat liiketilat on ok-Taloista tullut tarpeettomia.
Mamu OK-taloon
15
60
Vastaukset
- nappeja.pataan
Heh, kyllä nää nappien ottajavuokriaiset on sekaisin. Mamuja tulee naapuriin kassukämppiin ja kirjoittelevat tällasia piripäissään. Ei jumankauta, mitä sekopäitä.
- uuttavertaoktmarkkinoill
Suurimmalla osalla tulijoista on suuret perheet ja ok-talojen hinnat ovat pohjamudissa. Suomi nousee kun työikäisiä saadaan lisää ja kyllä he jaksavat vielä ok-töitä tehdä raskaan työpäivän jälkeen.
- whoknowswinss
Tiedatko omakotitaloja omistavia somaleita? Hehan ovat oleet Suomessa 25 vuotta já toki siina ajassa osaava tyovoimapulanpaikkaaja hankkii okt:n. Itse en tieda ainuttakaan omakotitalollista somalia, irakilaista tai afgaania.
Ei Suomeen tulla tyon takia. Suomeen tullaan puhtaasti sosiaaliturvan takia. Vain já ainoastaan sosiaaliturvan takia. - 6-14
tulevat viemään meidän rahat vitun luuserit. naapurissakin lymyilee kaikenmaailman maatuskaa ja matua eikä ne anna mun juhlia rauhassa. saa nähdä miten meitin sosialiturvan käy.
tää harmittaa paljon !!! - Puhuit.ohi.suusi
whoknowswinss kirjoitti:
Tiedatko omakotitaloja omistavia somaleita? Hehan ovat oleet Suomessa 25 vuotta já toki siina ajassa osaava tyovoimapulanpaikkaaja hankkii okt:n. Itse en tieda ainuttakaan omakotitalollista somalia, irakilaista tai afgaania.
Ei Suomeen tulla tyon takia. Suomeen tullaan puhtaasti sosiaaliturvan takia. Vain já ainoastaan sosiaaliturvan takia.Miten sä voisitkaan tietää, kun omien sanojesi mukaan asut veneessä jossain välimerellä. Jokin tuossa sanomassasi nyt mättää. Ettet vaan vahingossa paljastanut todellista asuinpaikkaasi.
Näin äkkiseltään tuli vaan mieleen. Puhuit.ohi.suusi kirjoitti:
Miten sä voisitkaan tietää, kun omien sanojesi mukaan asut veneessä jossain välimerellä. Jokin tuossa sanomassasi nyt mättää. Ettet vaan vahingossa paljastanut todellista asuinpaikkaasi.
Näin äkkiseltään tuli vaan mieleen.Aika hyvä havainto. Kiitos tästä.
Whoknowsshitin vastausta odotellessa....
- Sonniii
Minä en mamuna suostuisi muuhun kuin omakotitaloon. Kunnon weberi ja palju pihalle. Auto voisi olla vanhempikin. Mutta nuo sossu ja kotouttamistoimisto saa maksaa. Mihinkään suomalaisten lähiöbetonikuutioon ei saa suostua. Lähi-idässä on moni tottunut omakotiasumiseen.
- irokeesiinkkari
Vanha auto ja ok-talo savella ei ole turviksen juttu.
- kempelekutsuu
https://www.youtube.com/watch?v=TBGeYmbkBiI
Mamut omakotitaloon - joootalokaikille
vuoroin-vieraissa
13.12.2015 23:09
tulikin mieleeni se juttu kun, spr:än vapaaehtoinen selosti turvikselle kaivannon vokin sääntöjä.
"tuossa pihalla on tynnyri ja sen kyljessä olevaan reikään voi käydä tekemässä tarpeita, jos himo yltyy sietämättömäksi kaikkina muina päivinä paitsi tiistaisin".
"miksi tiistaisin ei saa käyttää tynnyrin palveluita", kyseli utelias turvis ?
"koska tiistaisin on sinun vuorosi olla tynnyrissä", vastasi spr:än vapaaehtoinen.- PaavaliV
Tuohan on aivan kuin ok-loordin ja paronin saunaillasta otettu:D:
- uuytt
Eikös ne raiskaakaan nämä omakotitalo musulmaanilordit kuten muut
- 1-2
Antigue/Pundit vielä mukaan niin tynnyrissä läiskyy!
Jos saan halvalla, ostan omakotitalon Helsingin Keskustasta. Sitten elvistelen läskeille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu751718- 591688
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1671410Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu3231395Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle671280Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1081249Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä611096- 601089
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin971043Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä57980