Ärsyttää noi miehen tenavat

äitipuolipakolla

ainoastaan kun ne nukkuu se on kivaa mutta kun alkaa häirtsemään ja huutamaan ja sotkemaan, niin hermot menee. Olen miehen äidillekkin sanonut monta kertaa että eikö se voisi ottaa näitä kakaroita luokseen, aina mun on niitä kasvatettava ja syötettävä, ei kuulu mulle. Hyvää hyvyyttäni siedän. Kuka kiittää, ei kukaan, on tää kans parisuhdetta, kun ei saa olla rauhassa kun aina joku kiukkuaa. Kerran nappasin lapsilta uhelimet pois kun koko ajan näppäillään ja pelataan, hermot meni. Annoin vasta viikonpäästä, sanoin että se on hävinnyt. Jotain rajaa ja jotain kuria jos ei muut niin minä.

15

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SIITÄSS

      HYVÄ, MITÄS OTIT VARATUN UKON . AIVAN OIKEEN HUTSUILLE.

    • muutapois

      ei tarvii rutista..

    • lässyonlortto

      Mikä sua lässykkä vaivaa, eihän sulla ole mitään miestä tenavineen, turhaa suunsoittoa, ota sitä viinaa nyt vaan ja rauhotu.

      • ttarkoititkoRAISIONlasua

        ja vieraannuttajaäitiä; mikä teitä yhäriruikkuja ja vieraannuttaja-lässykkäviranomaisia vaivaa, eihän teillä ole mitään muuta kuin munattomia miehiä tenavineen, turhaa suunsoittoa, ottakaa sitä
        viinaa nyt vaan ja rauhottukaa..


    • äitiö

      lapsista tulee ääntä, niin kuin meistä aikuisista.

      • onkos

        vieraannuttajanarsistiäiti muka aikuinen valehdellessaan viranomaisten kanssa lapsen olosuhteet, toiveet ja lausunnot perättömässä sairaassa lausumassaan..


    • enhoidavieraitalapsia

      Minä en ainakaan halua miestä jolla on pieniä lapsia. Hyvä ikä on jos lapset ovat melkein aikuisia.

      • RAISIONsairaslastensuoj

        Minä en ainakaan halua naista, jolla on sukulaisinaan ja tuttavinaan narsistisia valehtelevia viranomaisia ja lakimiehiä; kuten RAISION
        KAUPUNGISSA MENETELLÄÄN..


    • Kestää nyt vaan ja nauttii miehestä... Hehehe...

    • näitäonjapaljon

      En yhtään ihmettele miksi erolapsilla on niin hankala ja vaikeeta eikä ole ystäviä ja kiusaa kaikkia. Ovat joutuneet kokemaan kovia kun isä on lähtenyt lätkimään ja hylkii koko sukua. Lapsen pitää leikkiä aikuista jo vauvana, jolta vaaditaan kaikkea. sitten tulee miehen naisten yllätyshyökkäuykset miehen perhettä ja sukua vastaan.
      On kummallisia miehiä olemsaa joille omat lapset eimerkkaa mitään. He eivät edes uskalla heitä puolustaa vaan puolustaa ihmistä joka kaikenon saanut aikaan se lapseton uusavuton ihminen, jolle mikää ei merkkaa mitään muu kuin ilmainen asunto ja shoppailu toisten rahoilla.

      • korjausoikeastihan

        näitä on paljon. En yhtään ihmettele miksi erolapsilla on niin hankala ja vaikeeta eikä ole ystäviä ja kiusaa kaikkia. Ovat joutuneet kokemaan
        kovia kun äiti on lähtenyt lätkimään ja hylkii koko sukua. Lapsen pitää leikkiä aikuista jo vauvana, jolta vaaditaan kaikkea. sitten tulee naisten
        miehen yllätyshyökkäuykset miehen perhettä ja sukua vastaan.

        On kummallisia naisia olemssa joille omat lapset ei merkkaa mitään. He eivät edes uskalla heitä puolustaa vaan puolustaa ihmistä joka kaiken on saanut aikaan se lapseton uusavuton ihminen, jolle mikää ei merkkaa mitään muu kuin ilmainen asunto ja shoppailu toisten rahoilla ja valehte-
        lu tuomioistuimessa Raision kaupungin viranomaisten kanssa perättömässä lausumassaan, sairaudessaan..


    • työnnämummillevaan

      Anna mummin hoitaa lapsenlapsensa. Se on sille oikein

      • eioleannettu

        Ei ole Raision kaupungin lastensuojelun mukaan lapsen etu ja lapsella ei oikeutta isäänsä ja isovanhempiinsa valehdellessaan tuomioistuimessa yhdessä äidin kanssa lapsen olosuhteet, toiveet ja lausunnot perättömässä lausumassaan, sairaudessaan..


    • avioero

      No kyllä on lapsillakin kestettävä sinussa!!! Maailma ei pyöri vain sinun navan ympärillä! Valitse otatko ukon ja lapset vai asutko yksin. Lapsista tulee meteliä ja niin varmaan myös sinusta. Antaisit lasten isän hoitaa kasvatuksen ja muut lasten asiat, mutta jos niiden ruokkiminenkaan ei onnistu niin vika taitaa olla ihan sinussa!!!

      PS.voi lapsi parkoja!

    • onnenydinperhe

      Olemme onnekas perhe, koskaan ei mies ole pakottanut lapsia näkemään omia sutturoita,perheenrikkojia jotka hajoittivat perheemme. Olisi ollut järkyttävää jos mies olisi tuonut sutturansa meille haukkumaan ja sotkemaan ja syömään ruokiamme. Miksi olisi tuonut? Jos kerran hylkäsi lapsetnsa ja minut niin miksi alkaisi elään toisen naisen kanssa ja toisi niitä meille? Ei me haluta niitä nähädä eikä mies ole koskaan pakottanutkaan.
      Lapsien ei kuulu nähdä isänsä sutturoita, eikä sutturat ikinä ole saanut nähdä lapsiamme. Se olisi ollut kauheeta. En varmaan tuntisi enää lapsiani jos naikkoset olisi tunkeutuneet meille haukkumaan, en voisi dioottia emme takasin huoli. Surkoot ruahassa, hih se naurattaa meitä.ikatsoa lapsiani silmiin jos mies olisi pakottanut sutturat lasten eteen haukkumaan.
      Missä olisi lapset jos olisivat joutuneet pieninä sutturoiden kysniin? Ihan pelottaa ajatella, minä äitinä olen niin suojeleva etten ole ikinä antanut sutturoiden tulla meille, pilaamaan kotimme ja meitä.
      Ei lasten ole pakko isän naikkosia nähdä, mutta toki ne haluuvat pilata lastenkin elämän, sehän on heidän takroitus, kiusata ja haukkua ja pilata miehen elämän. Mieshän enempi kärsii kun joutuu katselemaan perhenrikojia, mutta onneksi olimme niin viisaita ettemme laskenee sutturoita kotiimme eikä lapset ole koskaan niitä nähdneet.Nyt ovat onnellisia ihmisiä, mies menettt enempi , lapset,lasten lapset minut ja koko oman sukunsa, mutta se oli hänen valinta jotta rurha itkeä meitä takaisn, käytettyä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1299
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      35
      830
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      576
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      511
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      15
      472
    Aihe