Ärsyttää noi miehen tenavat

ainoastaan kun ne nukkuu se on kivaa mutta kun alkaa häirtsemään ja huutamaan ja sotkemaan, niin hermot menee. Olen miehen äidillekkin sanonut monta kertaa että eikö se voisi ottaa näitä kakaroita luokseen, aina mun on niitä kasvatettava ja syötettävä, ei kuulu mulle. Hyvää hyvyyttäni siedän. Kuka kiittää, ei kukaan, on tää kans parisuhdetta, kun ei saa olla rauhassa kun aina joku kiukkuaa. Kerran nappasin lapsilta uhelimet pois kun koko ajan näppäillään ja pelataan, hermot meni. Annoin vasta viikonpäästä, sanoin että se on hävinnyt. Jotain rajaa ja jotain kuria jos ei muut niin minä.
15111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

HYVÄ, MITÄS OTIT VARATUN UKON . AIVAN OIKEEN HUTSUILLE.

Äänestä

ei tarvii rutista..

Äänestä

Mikä sua lässykkä vaivaa, eihän sulla ole mitään miestä tenavineen, turhaa suunsoittoa, ota sitä viinaa nyt vaan ja rauhotu.

Äänestä
  • ja vieraannuttajaäitiä; mikä teitä yhäriruikkuja ja vieraannuttaja-lässykkäviranomaisia vaivaa, eihän teillä ole mitään muuta kuin munattomia miehiä tenavineen, turhaa suunsoittoa, ottakaa sitä
    viinaa nyt vaan ja rauhottukaa..

    Äänestä

lapsista tulee ääntä, niin kuin meistä aikuisista.

Äänestä
  • vieraannuttajanarsistiäiti muka aikuinen valehdellessaan viranomaisten kanssa lapsen olosuhteet, toiveet ja lausunnot perättömässä sairaassa lausumassaan..

    Äänestä

Minä en ainakaan halua miestä jolla on pieniä lapsia. Hyvä ikä on jos lapset ovat melkein aikuisia.

Äänestä
  • Minä en ainakaan halua naista, jolla on sukulaisinaan ja tuttavinaan narsistisia valehtelevia viranomaisia ja lakimiehiä; kuten RAISION
    KAUPUNGISSA MENETELLÄÄN..

    Äänestä

Kestää nyt vaan ja nauttii miehestä... Hehehe...

Äänestä

En yhtään ihmettele miksi erolapsilla on niin hankala ja vaikeeta eikä ole ystäviä ja kiusaa kaikkia. Ovat joutuneet kokemaan kovia kun isä on lähtenyt lätkimään ja hylkii koko sukua. Lapsen pitää leikkiä aikuista jo vauvana, jolta vaaditaan kaikkea. sitten tulee miehen naisten yllätyshyökkäuykset miehen perhettä ja sukua vastaan.
On kummallisia miehiä olemsaa joille omat lapset eimerkkaa mitään. He eivät edes uskalla heitä puolustaa vaan puolustaa ihmistä joka kaikenon saanut aikaan se lapseton uusavuton ihminen, jolle mikää ei merkkaa mitään muu kuin ilmainen asunto ja shoppailu toisten rahoilla.

Äänestä
  • näitä on paljon. En yhtään ihmettele miksi erolapsilla on niin hankala ja vaikeeta eikä ole ystäviä ja kiusaa kaikkia. Ovat joutuneet kokemaan
    kovia kun äiti on lähtenyt lätkimään ja hylkii koko sukua. Lapsen pitää leikkiä aikuista jo vauvana, jolta vaaditaan kaikkea. sitten tulee naisten
    miehen yllätyshyökkäuykset miehen perhettä ja sukua vastaan.

    On kummallisia naisia olemssa joille omat lapset ei merkkaa mitään. He eivät edes uskalla heitä puolustaa vaan puolustaa ihmistä joka kaiken on saanut aikaan se lapseton uusavuton ihminen, jolle mikää ei merkkaa mitään muu kuin ilmainen asunto ja shoppailu toisten rahoilla ja valehte-
    lu tuomioistuimessa Raision kaupungin viranomaisten kanssa perättömässä lausumassaan, sairaudessaan..

    Äänestä

Anna mummin hoitaa lapsenlapsensa. Se on sille oikein

Äänestä
  • Ei ole Raision kaupungin lastensuojelun mukaan lapsen etu ja lapsella ei oikeutta isäänsä ja isovanhempiinsa valehdellessaan tuomioistuimessa yhdessä äidin kanssa lapsen olosuhteet, toiveet ja lausunnot perättömässä lausumassaan, sairaudessaan..

    Äänestä

No kyllä on lapsillakin kestettävä sinussa!!! Maailma ei pyöri vain sinun navan ympärillä! Valitse otatko ukon ja lapset vai asutko yksin. Lapsista tulee meteliä ja niin varmaan myös sinusta. Antaisit lasten isän hoitaa kasvatuksen ja muut lasten asiat, mutta jos niiden ruokkiminenkaan ei onnistu niin vika taitaa olla ihan sinussa!!!

PS.voi lapsi parkoja!

Äänestä

Olemme onnekas perhe, koskaan ei mies ole pakottanut lapsia näkemään omia sutturoita,perheenrikkojia jotka hajoittivat perheemme. Olisi ollut järkyttävää jos mies olisi tuonut sutturansa meille haukkumaan ja sotkemaan ja syömään ruokiamme. Miksi olisi tuonut? Jos kerran hylkäsi lapsetnsa ja minut niin miksi alkaisi elään toisen naisen kanssa ja toisi niitä meille? Ei me haluta niitä nähädä eikä mies ole koskaan pakottanutkaan.
Lapsien ei kuulu nähdä isänsä sutturoita, eikä sutturat ikinä ole saanut nähdä lapsiamme. Se olisi ollut kauheeta. En varmaan tuntisi enää lapsiani jos naikkoset olisi tunkeutuneet meille haukkumaan, en voisi dioottia emme takasin huoli. Surkoot ruahassa, hih se naurattaa meitä.ikatsoa lapsiani silmiin jos mies olisi pakottanut sutturat lasten eteen haukkumaan.
Missä olisi lapset jos olisivat joutuneet pieninä sutturoiden kysniin? Ihan pelottaa ajatella, minä äitinä olen niin suojeleva etten ole ikinä antanut sutturoiden tulla meille, pilaamaan kotimme ja meitä.
Ei lasten ole pakko isän naikkosia nähdä, mutta toki ne haluuvat pilata lastenkin elämän, sehän on heidän takroitus, kiusata ja haukkua ja pilata miehen elämän. Mieshän enempi kärsii kun joutuu katselemaan perhenrikojia, mutta onneksi olimme niin viisaita ettemme laskenee sutturoita kotiimme eikä lapset ole koskaan niitä nähdneet.Nyt ovat onnellisia ihmisiä, mies menettt enempi , lapset,lasten lapset minut ja koko oman sukunsa, mutta se oli hänen valinta jotta rurha itkeä meitä takaisn, käytettyä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitipuolipakolla kirjoitti:

ainoastaan kun ne nukkuu se on kivaa mutta kun alkaa häirtsemään ja huutamaan ja sotkemaan, niin hermot menee. Olen miehen äidillekkin sanonut monta kertaa että eikö se voisi ottaa näitä kakaroita luokseen, aina mun on niitä kasvatettava ja syötettävä, ei kuulu mulle. Hyvää hyvyyttäni siedän. Kuka kiittää, ei kukaan, on tää kans parisuhdetta, kun ei saa olla rauhassa kun aina joku kiukkuaa. Kerran nappasin lapsilta uhelimet pois kun koko ajan näppäillään ja pelataan, hermot meni. Annoin vasta viikonpäästä, sanoin että se on hävinnyt. Jotain rajaa ja jotain kuria jos ei muut niin minä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu