Myyvätkö Cannonbalit amfetamiinia

Uutinen kertoi viikolla että Nokian Cannonbalit ovat tuoneet maahan suuren määrän amfetamiinia ja jakaneet sitä muille kerhoille. Kysymys kuuluukin myydäänkö nyt kisapirtiltä näitä huumeita?
19143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Vitun idiootti mitä kirjoittelet täällä.

Äänestä
  • Tuo kirjoittelija on tiedossa, tyhmä kun on.

    Äänestä

Parempi kirjoitella tuollaisia sitten tor-selaimella, sillä jos et ole tehnyt niin, nyt menee Ruotsissa joku prätkä-Calle allerin toimistoon ja käskee antaa kirjoittajan koordinaatit.

Äänestä
  • Nyt ei aloittaja ole tiennyt mitä tekee, tajuaa varmaan virheensä piankin.

    Äänestä

  • Joo, ip löytyy varmasti. :D

    Äänestä

Tuohon en tiedä vastausta. Mutta norsunluuta saa yöllä kolmen jälkeen, haulikkoja aamupäivästä, käärmeitä ja muita uhanalaisia eläimiä iltapäivästä. Varastettujen autojen ja pyörien huutokauppa yleensä v.loppuisin, kerhon presidentti toimii meklarina. Toimeksiannot heille voi jättää postilaatikkoon, käsitelyaika 2vrk.
Alaikäisille he myyvät tupakkia vain torstaisin.

Äänestä
  • Sirpukan tyhjätaskupoikako se siellä suunnittelee jo seuraavaa konkeloa äitin rahoilla ja tuella?

    Äänestä

  • Ota kommenttisi mukaan ja käy aamukahvilla kisapirtillä.
    Helppo huudella nimettömänä, kunnes se ip tulee esiin. Tämä on pieni kylä jossa ei ole kaltaisellesi mulkulle piilopaikkaa.

    Äänestä

  • Laitonta uhkaustako tarkoitat??

    Äänestä

Vaikea sanoa mutta kannattaa kysyä Jormalta

Äänestä

Sirpalta kysyttäessä pojat myy vain pipareita ja mehukattia. Eiväthän he muuten vuokralle olisi päässeet.

Äänestä
  • Cannonball on riitauttanut asian. Menee irtisanomisiin vielä muutama vuosi oikeuskäsittelyiden nopeudesta riippuen.

    Äänestä

Hyvä pitää tätätkin aihetta mielessä kun on kuntavaalit reilun vuoden päästä. Vuoden kuluttua täällä käydään kovaa keskustelua siitä ketkä ovat 7 ja ketkä 4.

Äänestä
  • En kannata persuja mutta HPK puolue on vihdoin hajotettava. Meillä ei ole enää varaa uusiin tyhjiin parkkitaloihin.

    Äänestä

  • Pidät näköjään täällä itsellesi seuraa. Aloitit keskustelun ja jatkat täällä kommentoimalla itseksesi, niin kuin muissakin keskusteluissa. Taidat olla yksinäinen, seuraa kyllä saat kun tarpeeksi kauan huhuilet täällä.
    Ole ystävällinen ja käy juttelemassa henkilökohtaisesti asiaanliittyville henkilöille jos sinussa on miestä.
    Olet ilmeisesti sama henkilö ketä pitää yllä myös katuma/koira/kuusi/kiemura jne keskusteluita.
    Ehkä asut katumalla tai ainakin olet asunut. Henkilöllisyytesi saattaa tulla esiin piankin.

    Äänestä

Se oli eri kerho Nokialla.Ei syytellä turhaan kuulia.

Äänestä

Näyttä kanonpallit seuraavan palstaa, heh heh. vai että oikein uhkaillaan

Äänestä
  • Se että kuka täällä kommentoi, sehän on ihan arvailujen varassa. Tyhmät luulette että täällä joku asianomainen muka kirjoittelisi ja väittelisi teidän kanssa. Aivan varmasti kansanedustajat ja moottoripyöräkerholaiset kommentoi näitä idioottimaisia kakaroiden keskusteluita, eihän heillä varmaan parempaa tekemistä ole.
    Todellisuus on karu, muutama immeinen juttelee täällä keskenään.
    Ja nämä ovat niitä kenellä EI OLE omaa elämää. (kyllä, näköjään kuulun myös itse tähän ryhmään)

    Äänestä

Laittoman uhkauksen tunnusmerkistö täyttyy tuolla ylempänä mennen tullen. Kertoo hyvin tämän järjestön pelisäännöistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfbv565 kirjoitti:

Uutinen kertoi viikolla että Nokian Cannonbalit ovat tuoneet maahan suuren määrän amfetamiinia ja jakaneet sitä muille kerhoille. Kysymys kuuluukin myydäänkö nyt kisapirtiltä näitä huumeita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu