Kolmen ihmisen kirjoittajaryhmä etsii neljättä jäsentä. Sukupuolella ei ole väliä. Tarkoituksena on kirjoittaa pienoisnovelleja vuorovaikutuksessa muiden ryhmän jäsenten kanssa, yhdessä keksimäämme maailmaan perustuen. Genrenä on fantasia ainakin. Maailmaa ja sen olentoja ja historiaa olemme jo ehtineet suunnitella aika paljon.
Suunnittelu tapahtuu skypen kautta ja watsapp ryhmässä, johon lisäämme sinut jos haluat osallistua.
Jos kiinnostaa tai haluaa lisää tietoa, lähettäkää viestiä sähköpostiini: [email protected]
Toivoisin myös esittelytekstiä omista kirjoituksista ja hieman (ikä ja jotain) itsestäänkin jos haluaa päästä ryhmään.
Ja vielä, tekstejä on tarkoitus julkaista tulevassa kirjoituspiirin blogissa ja mahdollisesti kansienkin välissä (se on haaveena).
Ja ilmoittautumis aikaa on joulukuun loppuun.
Innokkaat fantasia kirjoitteliat huomio!
Mäntyrasisti
1
167
Vastaukset
- Mäntyrasisti
Älkää nyt näin innokkaita olko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611541IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597886Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut882758Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?972217Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1462104Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61611- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521064Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782