Jylyn laiton huostaanotto

Jylyn-äiti

3

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • outotapaus

      Kun julkaiset lausuntoja, julkaise ne kokonaan. Jos ei ole salattavaa, niin sitten ei ole. Jos lasu väittää, että koti on kaatopaikka, julkaise siitä kuvia. Kun asioit viranomaisten kanssa, älä ole hyökkäävä. Koituu lapsen eduksi kun olet asiallinen. Käytä harkintaa siihen mitä julkaiset. Itse kun katsoin blogiasi, en huolestunut lapsesta vaan äidistä. Rehellisesti sanottuna tuli kuva sairaudentunnottomasta mt-ongelmaisesta äidistä joka asettaa omat vaatimuksensa viranomaisia kohtaan lapsen edelle.

      • raisionsekopää

        Miten tämä liittyy Jylyn tapaukseen? Oisko kannattanut käydä sillä psykiatrilla, niin ei tarvitsisi tätä erittäin katkeraa vuodatusta lukea joka palstalta. Ja jos et ole huomannut, täällä on otsikot kertomassa mikä aihe on kyseessä. Perusta oma raision sossut ketju ja pidä omat vuodatuksesi siinä!


      • vedäsekopääkuivat
        raisionsekopää kirjoitti:

        Miten tämä liittyy Jylyn tapaukseen? Oisko kannattanut käydä sillä psykiatrilla, niin ei tarvitsisi tätä erittäin katkeraa vuodatusta lukea joka palstalta. Ja jos et ole huomannut, täällä on otsikot kertomassa mikä aihe on kyseessä. Perusta oma raision sossut ketju ja pidä omat vuodatuksesi siinä!

        Miten tämä vastauksesi liittyy Jylyn tapaukseen? Oisko kannattanut käy-dä sillä psykiatrilla RAISION KAUPUNGIN "viranomaisten" kanssa, niin ei tarvitsisi tätä vuodatusta lukea joka palstalta. Ja kukahan se katkera oli-kaan; valehdellessaan tuomioistuimessa perättömässä lausumassaan,
        no minäpä kerron lapsen ÄITI JA RAISION KAUPUNGIN "viranomaiset.. Pakko jauhaa; kun ei suostuta rehellisesti RAISION KAUPUNGISSA lasten olosuhteita ja asioita selvittämään, ei kyetä muuhun kuin valehteluun ja perättömään lausumaan lapsen olosuhteista, toiveista ja lausunnoista.
        Ja jos et ole huomannut, täällä on ihan otsikot kertomassa mikä aihe on kyseessä. Perusta oma NARSISTIYHRUIKKU sivut RAISION KAUPUNGIN LASTENSUOJELUN KANSSA ja pidä omat vuodatuksesi siinä!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2898
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      48
      2284
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      347
      1987
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1654
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1365
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1307
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1243
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      55
      1179
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1161
    Aihe