4smilelle?

JouskariN

Laitan minäkin jonon jatkoksi itseni, jospa mullekin ehtisit katsoa?

2

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4Smile

      Nii mitähän tahtoisit tietää?

      Otan muutaman kortin, katotaan meneekö sinne päinkään..

      Rahasopimusasioita ja näissä uusi mahdollisuus, vaaleahko aikuinen mies vissiin kait ois tämän takana? Sä vissiin et, oikein osaa päättää - joku tässä on, mitä et millään usko todeksi

      Jokin sosiaalinen kutsu, menestystä, onnea ja jokin viesti kun tulee, alat haaveilla ties mitä ja se valtaa ajatuksesi täysin.

      Sydämen asioissakin täällä on silkkaa auvoista oloa ja sopusointua ja ehkä perheen perustamis suunnitelmiakin ja nyt on aika takoa, kun rauta on kuuma. Sit varmaan vähän säikähdät kun saat jonkun viestin ja alat kasata hartioilles liikaa ryjää kannettavakses. Ehkä kyse on rakkaudesta ja siinä mahdollisesti vaarana olevasta kilpailutilanteesta, se kumminkin on aika haastavaa sulle. Sinuna en hirveemmin painoa mokomalle laittais, sillä etenet vakain aikein, eikä toiveikkuutesikaan liikaa kärsi

    • JouskariN

      Kiitos, tekstiä oli kyllä enempi, mutta en tiedä mihin kirjoitukseni hävisi!
      Tuohon rahasopimusasiaan... jos hieman raottaisit sitä; onko kyse asunnon ostosta pojanperheen?
      Perheen perustamiseen olen liian vanha, kilpailutilannetta tarkoitit varmaan ennakoivalla mutta vielä tuntemattomalla ihmissuhteella? Onkos mies varattu, jos sellainen osuu tielleni? Ei hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      65
      4444
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3688
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      20
      1887
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      85
      841
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      821
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      807
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      774
    Aihe