Älkää langetko 220 Energiaan!

Kiiwi_

On kyllä sellanen pulju, et en usko et toimii ihan laillisesti. Olen nyt 4 vuotta käyttäny, oon yrittäny vaihtaa yhtiöö mut ne on lätkässy tuolta 220 Energialta joka kerta määräaikasen ko oon muuttanu, vaikka mun logiikan mukaan ei kyse ole kuin osoitteenmuutoksesta. Laskuja saattaa joutua tivaamaan kuukausia vaikka pitäisi tulla kerran kuukaudessa. Välillä lasku tulee perintätoimistosta vaikka alkuperäistä laskua ei olla koskaan edes lähetetty(pitäisi tulla e-laskuna). Ennakkoon laskuttaa vähän miten sattuu. Asiakaspalvelusta ei ikinä vastata sähköposteihin, jos negatiivista palautetta laittaa. Pelkääköhän että kuluttajavirastoon tulee vahingossa todisteita? Nyt vihdosta viimein pääsin eroon, kun perustelin pitkälti miksi en enää halua heidän sähköjään. Siihen tuli ystävällinen vastaus ja pyysi uutta osoitetta loppulaskua varten. Nyt sitä loppulaskua saa tivata ja siihen ei vastata. Sähkönsiirrosta on kyllä muistettu ihan ajallaan laskuttaa. Kertoohan sekin jo jotain että on saanu vuosien varrella uhkasakkoja millon mistäkin huijauksesta

5

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfsdfsd

      Myyvät sähköä myös puhelimitse, varokaaaa!!!

    • 220220220-huijjaus

      Sano, että muutat ulkomaille, esim. Bryseliin.

      Vaihda sitten sähkönmyyjäyhtiö puolison nimiin,
      rehellisestä firmasta tällä kertaa.

      Maksamiasi rahoja et takaisin saa mutta etpähän menetä enempää 220-huijareille.

      Orava asuntorahasto huijaa myös.

    • Tutkintapyyntö

      Tehkää poliisille tutkintapyynntö, ei tuollainen toiminta ole enää pelkkää huonoutta, se vaikuttaa olevan tuottamuksellista ja rikollista.

    • Onkohan tämäkään ihan todenperäinen kirjoitus. Jos olisi niin minulla ei olisi sähkönmyyjän työssäni niin vaikeaa saada 220:n asiakkaita vaihtamaan yhtiötä.

      220 on uusi toimija alalla ja siitä kirjoitetaan kaikkea nimetöntä paskaa koska se halutaan potkia pois markkinoilta samaan tapaan kuin vaikka Kotimaan Energia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2338
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2233
    3. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1554
    4. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1545
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1447
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1093
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      984
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      118
      963
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      944
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      893
    Aihe