Moi!
Ollaan lähössä kaverin kanssa kaliforniaan kaheksi viikoksi. Auto ajateltiin vuokrata, mutta vähän ihmetyttää kun kilroyn kautta näyttää hinnaksi noin 400€ viikko kun taas ebookersin kautta reilu satasen halvempi. Mistä tämä johtuu? tai lähinnä että voiko olla niin, että tosta ebookersin kautta varatusta tulee vielä jotain lisäkustannuksia paikanpäällä? Onko täällä ihmisillä kokemuksia? ja jos on jotain muita sivustoja mistä kannattaa varata niin suosituksia voi antaa?
Ja toinen kysymys, että minä olisin kuski mutta mulla ei ole luottokorttia. Kaverilla on kortti, mutta voiko minut tällöin merkitä kuskiksi ja veloittaisi hänen korttiaan?
Autonvuokraus Kalifornia
2
373
Vastaukset
Täytyisi vähän tietää, milloin menette ja minkä ikäisiä olette? Katsoin nopeasti esimerkkinä huhtikuun alkupäiville vuokraushintoja (rentalcars, europcars, momondo ym) ja siihen aikaan Los Angelesin kentältä sai täysikokoisen auton (esim. Impala) kahdeksi viikoksi noin 400 eurolla sisältäen tarvittavat vakuutukset.
Kannattaa selata suuria vuokrausvälittäjiä, joiden hinnoissa on jo vakuutukset mukana. Paikan päällä yrittävät kyllä tarjota lisähinnasta lisävakuutuksia, mutta niitä ei tarvita eikä niitä tarvitse ottaa.
Kuljettajan voi kyllä käsittääkseni valita paikan päällä, kunhan ikää on riittävästi ja asiat muuten kunnossa. Blogisivuni (jukksa.blogspot.fi) matkakertomuksien lopussa on yhteenveto kulloisenkin matkani kustannuksista mm. autonvuokrauksen polttoaineen suhteen.- PaljonAutollaAjanut
Vertaa vuokraamoja, hyvia, halpoja ja luotettavia on Thrifty ja Fox Car Rental. Vertaa myos paivia jos sinulla on mahdollisuus matkustaa mina viikonpaivana tahansa saat hyvan hinnan kun vertatilet paivia, siis hinnat voi vaihtua milloin vain. Olen vuokrannut autoja $9/day. Katsele netista etukateen niin et yllaty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1116916KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3886577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653317Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282869Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082460Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351940- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257