Nykyään on trendikästä olla homo. Homot on suvaitsevaisia, he ovat taiteellisia, he ovat trendikkäitä, koulutettuja ja älykkäitä. Lisäksi he ovat arvostelun ulkopuolella. Homoa ei missään nimessä saa arvostella, sillä muuten sinä olet ahdasmielinen. Kääntykäämme siis kaikki homoiksi. Kun maailman ihmisistä 99 % on homoja ja 1 % prosentti heteroita, niin ehkä sama koskemattomuusperiaate alkaa vaikuttamaan heteroihin. Heterot ovat silloin marginaaliryhmä ja on tosi siistiä olla hetero. Kuka enää silloin mistään homoista on kiinnostunut.
homous on muoti-ilmiö
tahtoo homoksi
152668
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
no joo.. totta. homot on muoti-ilmiö tavallaan mut jos homoja ois se 99% niin vois yntyä vähän pulaa seuraavasta polvesta.. vai harrastaisko homot lesbojen kaa seksiä sillee et sais aina sen jälkeläisen ja sitte palais omaan elämänrytmiinsä...?
Uskoisin että 30 vuoden kuluttua enemmistö miehistä on naiseksi pukeutuvia homoja ja enemmistö naisista on lesboja
Uusia lapsia tuotetaan keinohedelmöityksellä
Ei siinä mitään pahaa ole ,jos systeemi toimii
ja miksei toimisi
Antiikin Kreikassakin lähes kaikki miehet oli homoja
on muuten aivan totta. ei meidän auta kuin alistua tähän (toivottavasti) hetken kestävään trendiin.
On muuten harvinaisen pitkä trendi sitten. On sitä homoutta ollut kautta aikojen ja niin kuin tuolla olikin, se ei rajoitu pelkästään ihmisiin. Mietippä sitä. Homous on ihan luonnollista ja sitä ei ihan tosta vaan valita.
puhuin tuosta homojenylistystrendistä.
Tossa alotuksessa kyllä luki, että homona oleminen on trendikästä.
koska maailma on muuttunut suvaisevaisemmaksi ja ihmisten on helpompi nykyään uskaltaa olla sitä,mitä he todella ovat.
Enpä usko että olisi trendikästä olla homo. Meidän naisten keskuudessa homot mielletään kieltämättä mielenkiintoisiksi ja rennoiksi tyypeiksi, mutta eivät he noissa ominaisuuksissa välttämättä silmissämme silti heteromiehille häviä! Huomio homoja kohtaan ei automaattisesti vähennä huomiota heteromiehiä kohtaan. Sitä paitsi on ihan oikein, että homoja aletaan vihdoin pitämään arvossa, he ovat saaneet arvostelua osakseen niin pitkän aikaa, joskus ihmisiä on jopa tapettu homoutensa takia.
Aletaan pitää on oikea muoto eikä aletaan pitämään!
Pitää sanoa ja kirjoittaa "alkaa vaikuttaa" eikä "alkaa vaikuttamaan"!
siis on trendikästä olla homo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EI TODELLAKAAN OLE tai no jos haluut et sua haukutaan homoksi ja kaikki syrjii sua niin siitä vaan rupee homoksi. Homoja on tosi vähän kouluissa
homoja on paljon. monet vaan ei myönnä itselleen sitä. monet baarimikot on homoja ja kokit. itse heterona olen joutunut joskus yllättäviin tilanteisiin. ja homoks ei rueta vaan synnytään.
sä olet aivan saatanan tyhmä
Ja kiitos taas 8 vuotta vanhan aiheen nostamisesta -,-
HoMous sucks... homous on sairaus