Kuskin vapaa-aika

Kertokaahan kolleekat, miten toimitte työpäivän päätyttyä. Kun valtavien paperitehtaiden sorasiilot ovat ajettu täyteen ja olet saapunut rättiväsyneenä pitkän päivän päätteeksi kotiin, istahdat tietokoneen eteen ja alat katselemaan kuorma ja rekka autojen kuvia sekä perävaunujen ja huomaan kesken kaiken siinä vadelmakaramellejä syödessäsi, että suussasi on tunne, että se kaipaisi jotain makeaa juomaa, jossa reilusti marjaisaa makua, niin minkä juoman kipaiset kaapilta, onko se majaisaa mehuliilia vaiko ihan limukkaa, eli jaffoja, pepsejä ja kolia?
Minä haen kaapista aina joko metsämansikan makuista mehuliinia tai sitten päärynälimskoja, joissa marjan ja hedelmän maku tuo suuhun ihanan makuelämyksen. Kerrohan mikä on sinun lemppari marjajuomasi tai sitten hedelmän makua sisältävä mehuliini tai limska juoma?
11140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

No ajossa ja tauvoilla juon päärynä limppaa ja syön irtonamikoita ja illalla sitta kotosalla kuormurin kuvia katsellessa juon mansikka mehua ja nakkelen samalla mansikka täytelakritsaa.

Äänestä

Kokakolaa ja sipsilöitä menee ja jätskiä. Päärynäjätskiä yleensä. Huikopalaksi ennen nukkumaan menoa suklaatia ja vadelmakiisseliä kermavaahdolla sekä pussi pari karkkia ja kokis limskaa.

Äänestä

Pikimustaa litkusumpin kuramehua huoltariksella. Siellä me kaikki rahtikluput notkutaan kokoajan. Kokoajan ryystetään sumppeja ja santsimukejakin kokoajan. Myös kolikkopeleihin hakataan viimosekka roposet kokoajan ja nojataan siihen samalla ja heilutetaan ja hakataan sitä masiinaa. Sitten kulautetaankin jo mustat kaffet ja notkutaan ihan muuten vaan.

Äänestä

Mites sitten yöllä, kun heräät ja suussa tuntuu kuiva olo ja että olisi mukava saada sinne jotakin marjamehuliinejä taikka kolalimsaa, kunpaa haet kaapista? minä haen aina metsämansikka mehuliinia ja syön mansikkahilloa muutana desin siinä samassa, kun haen sitä metsämansikan makuista mehuliinia suuhuni. Kyllä on suussa mukava maku ihan heti ja sen jälkeenkin. Heti aamusta juon reilusti sekahedelmä purkeissa olevaa lientä lisäten siihen sokeria ja suklaatia päälle sekä lusikalla purkista vattuhilloa.

Äänestä

Mä ainaskin tilailen krilleiltä kaiken maailman tupla juusto hampurilaisia sekä lihikoita ynnä muita nakkis tuotteita. Janoon juon trippi mehuja tai sitten ihan mehu katti mehuja suoraan kannuista, ja kola sekä jaffa juomia juon myös hyvin paljon. niillä tulee mukava marjainen tunne suuhun.

Äänestä
  • On teillä pojat rottumukset. Meille taksirengeille riittää ihan pelkkä pahvimukista juotu seisonut kostariikka ja vahva nortti. Mitä sitä mies muuta tarttee kun kuluneen nahkatakin ja suorat housut. Jotkun vetää jopa jotain sesterfiildiä mutta sitä minä en ymmärrä.

    Äänestä

  • mites sitten taxi renkeillä, kun tulee suuhun tunne, että sinne pitäisi saada jotain marjan makuista mehukkaa, niin minkä makuisen trippi mehun tahi päärynä limskan valitsette, että tulee suuhun mukava marjan maku tunne?

    Äänestä

  • mehuliini kirjoitti:

    mites sitten taxi renkeillä, kun tulee suuhun tunne, että sinne pitäisi saada jotain marjan makuista mehukkaa, niin minkä makuisen trippi mehun tahi päärynä limskan valitsette, että tulee suuhun mukava marjan maku tunne?

    Juomana meillä aina Vadelma puna-hilkka mehuliini töajossa. Vapaa aikana juomme aina Metsämansikka mehuliinia ja sauna juomana aina Vadelma taikka päärynä jaffa, pepsi taikka kola.

    Äänestä

  • Tossa meitin mamma kyseli missä se KA-lervo elikäs maanteikojootti, bisnesnero -menee. Joskus sen näimme 70-80 -lukujen vaihteesa siellä Seom Baarilla ja se löi viimoset penninsä pajatsoon, pers ura vaan näky ku se hakkas sitä pajatsoo ja päästi kamalan tuhnun viälä päälle! Se oli vissii sitä aikaa ku vekselit ja akselit pyöri eri tahtia, ku se Lervo, se jolla on se bisnesvainu, teki trattoja usein ja urheilusivujen kantis asiakas seoli kans. Siitä mylvinnästä sen kuulemma tunsi, ku Lervo kiipes protskilistojen kärkeen ja ällaassa se siitä aina kans jaksoi karjahdella. Oli se kivaa aikaa ja krillillä sen kans aina näimme.

    Äänestä

  • Kojoottikelmi kirjoitti:

    Tossa meitin mamma kyseli missä se KA-lervo elikäs maanteikojootti, bisnesnero -menee. Joskus sen näimme 70-80 -lukujen vaihteesa siellä Seom Baarilla ja se löi viimoset penninsä pajatsoon, pers ura vaan näky ku se hakkas sitä pajatsoo ja päästi kamalan tuhnun viälä päälle! Se oli vissii sitä aikaa ku vekselit ja akselit pyöri eri tahtia, ku se Lervo, se jolla on se bisnesvainu, teki trattoja usein ja urheilusivujen kantis asiakas seoli kans. Siitä mylvinnästä sen kuulemma tunsi, ku Lervo kiipes protskilistojen kärkeen ja ällaassa se siitä aina kans jaksoi karjahdella. Oli se kivaa aikaa ja krillillä sen kans aina näimme.

    Mitä mehuliineja ja pepsejä sekä kolia ja jaffoja tuo kalervo aina join, jotta hän sai suuhunsa marjan maun? Minä tykkään puna-hilkka limpasta.

    Äänestä

  • Kolitsi aju housujen värillähän ei ole mitään merkitystä kunhan ne on mustat. Itse pidän kovasti juuri hiljattain 1977 hankkimiani 144 numeroisia collar-kolitseista. Ne ovat väljät ja oikeaoppisesti olleet pesemättä koko sen ajan. Mylvin kuin myrskytuuli huoltikselan seom paarimmäellä krillillä aina.
    Lervo Levardos von Lerskandeerus, monilla nimillä kutsuttu ja haukutta ajumötikkä! Lerppu, kansankielellä Lerkku, omaa myös intiaaninimen ”Hän joka kolitsiin paskoo”, tuo hervoton vekselikonna ajaa saudeihin ja mantereelle ja kelkkoo norjaan kuormia. Paluuna ei tuo mitää muutaku haisevat kolitsinsa ja rasvaiset juttunsa! Krapulakekkuleissaan junttaa nuorta kassalikkaa fuulaholeen aju-patukallaan ja sen päälle syö tukevan lihiksen kaikilla mutta ei salaatilla koska sitä moskaa ei kukaan ajupentti syö koskaan. Duunaa myös fjonkkaa aina ku kerkee, ei koska vaan. Niittaa härskisti anoppilassaan essompaarissa föikkikseen ja mylvii kuin turhapuromulli ja sata kiljupöhnäistä punapersepaviaania ja hakkaa tattiaan alkutahtien merkiksi samalla perseellään söödertäljen urkuja soitellen vekselimarkssia niin että pasuuna paukkaa ja paskavalssi soi!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kaLERVO_ kirjoitti:

Kertokaahan kolleekat, miten toimitte työpäivän päätyttyä. Kun valtavien paperitehtaiden sorasiilot ovat ajettu täyteen ja olet saapunut rättiväsyneenä pitkän päivän päätteeksi kotiin, istahdat tietokoneen eteen ja alat katselemaan kuorma ja rekka autojen kuvia sekä perävaunujen ja huomaan kesken kaiken siinä vadelmakaramellejä syödessäsi, että suussasi on tunne, että se kaipaisi jotain makeaa juomaa, jossa reilusti marjaisaa makua, niin minkä juoman kipaiset kaapilta, onko se majaisaa mehuliilia vaiko ihan limukkaa, eli jaffoja, pepsejä ja kolia?
Minä haen kaapista aina joko metsämansikan makuista mehuliinia tai sitten päärynälimskoja, joissa marjan ja hedelmän maku tuo suuhun ihanan makuelämyksen. Kerrohan mikä on sinun lemppari marjajuomasi tai sitten hedelmän makua sisältävä mehuliini tai limska juoma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu