mitä merkkaa kiitos jos joku tulkitsisi;)

peeliina

rajatieto taroteilta kysyin parisuhteestani kortit tulivat menneisyys sauvoje 8 nyky lanttien 5 tuleva sauvojen 9.

1

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unijukka15

      Sauvojen 8 viittaa "matkalla olemiseen", siis mm.kokemuksien hankintaan. Mahdollisesti olet menneisyydessä ikään kuin etsinyt, hakenut asioita ja paikkaasi, kartuttanut elämän kokemuksiasi.
      Lanttien5 on väliaikaisen elämäntilanteen kortti, olet siis tällä hetkellä muutostilassa. Lanttien 5 voi kertoa, että olet myös tällä hetkellä jotenkin huolestunut. Asioita ei pidä hautoa liian kauaa. Ei pidä myöskään elää liian kaavamaisella tavalla.
      Sinun täytyisi miettiä syitä eri tunteillesi ja tuntemuksillesi, jostain voisi olla hyvä tällä hetkellä myös luopua. Mieti sitä mikä suhde on eri tuntemuksillasi ja elämäsi konkreettisilla tapahtumille taikka ympäristölläsi ja esim.kotisi esineillä. Kaikki jonka kanssa olet tekemissä vaikuttaa sinuun lopulta jotenkin, siksi olisi ajoittain myös hyvä opetella luopumaan siitä mikä ei ole tarpeellista.
      Sauvojen 9 on edelleenkin varoitus siitä, että ei pidä elää liian kaavamaisesti. Kaikkia sääntöjä ei tarvitse noudattaa kirjaimellisella tavoin ! On mahdollista, että tietyt ulkoiset mahdollisuudet elämässäsi puhkeavat kukkaan. Toinen vaihtoehto on, että elät liian kiivaasti ja hellittämättömästi, joka johtaa lopulta joustamattomuuteen, ja sitä kautta uupumukseen. Sinun täytyisi oppia elämään välittömämmin, ja tosiaan irtautumaan sellaisista vanhoista asioista, jotka eivät ole sinulle enää olleet hyödyksi !
      Oikeastaan tuo kortti kolmikko kertoo aika suoraan sen että sinun olisi osattava kulkea omaa polkuasi. Jos kuuntele liiaksi "ulkoa opittua" niin vangitset itsesi rutiineihin. Ihmisiähän elää aivan liikaa tehokkuuden oravanpyörässä. Salli itsellesi myös hauskanpito ja asioista nauttiminen. Päästä irti liiasta tehokkuudesta ja rutiineista, ja tee asioita jotka ovat jollakin tavalla oikeasti hyödyksi !

      Huomasin nyt lopuksi, että kysymys oli nimen omaan parisuhde - korteista, mutta kyllä ne taitavat koko elämäänkin käydä?!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4443
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3198
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2874
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2655
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2519
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2417
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2304
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2265
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2045
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe