Elikkä tarvisin paljon paremman subbarin mistä oikeesti lähtee ääntä ja kunnolla painetta mutta halvalla. Elikkä omistan tällä hetkellä Ground Zeron "bassopaketin" ja tarvitsen roimasti enemmän bassoa
http://www.motonet.fi/fi/tuote/472877/Ground-Zero-bassopaketti-GZIB-1300BR---GZIA-1300HPX
Ehottakaa subbareita vahvistimenkaa ja linkatkaa ihmees, tarkotuksena on saada kunnon äänen paine autoon! (max 300-400e)
Kunnon subia ettimässä vahvarinkaa..
10
112
Vastaukset
- LisääBassoaFfs
http://www.nettimarkkina.com/uudet-infinity-mds-carpower/1338212 Alkasko tää olee jo paljon parempaa? ja joo mieluiten just käytettynä nii saa halvemmal
- BudjettiHifisti
Nuo Infinityn subit on alle 70e/kpl uutena eikä kannata kotelosta paljon maksaa. eivätkö ole mitään painesubeja missään tapauksessa, vähän epäilyttää onko tuo mds kotelo ollenkaan sopiva nuille.
Jos vaan mahdollista osta subit erikseen ja teet ite kotelon niin saat justiinsa auton mittoihin sopivan ja subeihin sopivan.
Vahvistimen ostat sit kun löytyy sopiva soitat vaikka sillä vanhalla aluks niin ei tarvii hätäillä sen kanssa ja tehä huonoo ostosta. Sama tietysti subien kanssa.
- subnainen
Hah, ja minä kun luulin ensin että etsit minua ;-)
- LisääBassoaFfs
nojos sust lähtee painetta ja mölyä ja sun mukan tulee vahvari nii testataa :DDDDD
- LisääBassoaFfss
Mitä mielipidettä tästä yhdistelmästä?
VAHVARI
http://www.autostudio.fi/autostudio-reference-100-2-vahvistin.html (Löytyy tällänenki jo varastost)
SUBBARI
http://www.hifix.fi/verkkokauppa?cat=47&tuote=407 (Tuppaa olee alennukseski)- LisääBassoaFfss
Toimisko noi hyvin yhes? ku on kummiski 1000w vahvari
- Amis4lyf
Tähän väliin kysymys, onko järkevää ostaa tänä http://www.hifix.fi/verkkokauppa?cat=19&tuote=518# Kunnon popitukseen`? Vai tarviiko ostaa uusia akkuja yms.. Auto on Nissan Primera SportDeck Hatchback -97
- BudjettiVahvistin
Ei käy tuo autostudion vavistin se on silattuna vakaa vain 4ohmin kuormaan, periaatteessa tuon gz subin, kun se on, d2 kelalla, sais kytkettyä 4 ohmin kuormaankin jos se on tuossa kotelossa johdotettu, molemmat kelat terminaaliin. Mielummin kuitenkin soittas 1ohmin kuormana, ja siihen sit sopiva vahvistin, esim. sellanen mikä on tuossa bassopaketti 499.
- Mikä_hemmetin_subi
Se on supi, eli supikoira.
Eikä sillä tee autossa mitään, paskoo vaan penkeille. - hifimies1
https://www.powerset.fi/gzib300br gzia2235hpxb
Itellä käytössä kyseinen vahvari,todella hyvä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713398
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541919Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471839Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591774- 771624
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3481589Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811439The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201288Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251185- 1581182