"Muurit"

Kun nyt näkee etelän maitten rakentamistapaa, niin on tämä meidän tapa aika tyrnä. Uutisissa on muureja nurin ja seiniä. Anturat ovat etelän maissa kymmenen senttiä maan alla. Näin joka paikassa missä ei tarvitse taistella roudan kanssa. Ilmeisesti myös Englannissa.
2662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on myös louhiminen, räjäyttäminen on aika harvinainen menetelmä pienrakennusta perustaessa.
Kkh ja hydraulinen iskuvasara pystyy enimmäkseen siihen kallioperään, tai sitten käytetään puskutraktoria sillä varustuksella, jota meillä routakoukuksi kutsutaan.
Maaperä taitaa olla myös niin vettä läpäisevä ja matalaperustainen, että salaojiakaan ei tarvita.

Äänestä
  • Onpa tyhmiä ihmisiä täällä, ei tiedä rakentamisesta yhtikäs mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanhempi suunnittelija kirjoitti:

Kun nyt näkee etelän maitten rakentamistapaa, niin on tämä meidän tapa aika tyrnä. Uutisissa on muureja nurin ja seiniä. Anturat ovat etelän maissa kymmenen senttiä maan alla. Näin joka paikassa missä ei tarvitse taistella roudan kanssa. Ilmeisesti myös Englannissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu