OBH NORDICA 2108 SILITYSRAUTA

Ostin silitysraudan,pohjassa valuvika,takuu ei enää voimassa.(aluksi vaakasuora halkeama 7-10mm,nyt 30mm).mikään taho ei korvaa.
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaupat varmaan yrittävät selittää muuta, mutta takuuajan loppuminen ei välttämättä vapauta valmistajaa vastuusta. Tietysti voi kysyä, että miksi et valittanut aikaisemmin, jos siinä kerran oli halkeama jo takuuaikana. Voit kuitenkin vielä yrittää ottamalla yhteyttä kuluttajaneuvojaan ja kysymällä, onko vielä mahdollista tehdä asialle jotain - ensisijaisesti pitää antaa mahdollisuus korjata virhe, rahoja ei yleensä saa takaisin, mutta voisit ehkä saada ehjän raudan tilalle (tai ehkä sen nykyisen voi ihan oikeasti korjatakin).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


silittäjä kirjoitti:

Ostin silitysraudan,pohjassa valuvika,takuu ei enää voimassa.(aluksi vaakasuora halkeama 7-10mm,nyt 30mm).mikään taho ei korvaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu