Jämsänkoskelaisia on hävinnyt maailman tuuliin. Kun ei ollut töitä,niin muualle mentiin. Kertokaa joku teidän tarinanne. Siis minne ja miksi? Ei tarvi nimiä mutta historiat voisi laitta vaikka lehteen.
kaipaan monta koskelaista ja niitä ei taho löytää.
Tulkaa ensi kesänä koski markkinoille että saame nähä mitä on tapahtunut ja miten on mennyt.
Missä kaikki on?
5
346
Vastaukset
- 250kissankiduttajaatulee
Vai on sulta kaikki hukassa, ens kesänä on ainakin merkkinat täynnä partalapsia.
- pellemikäpelle
Ne on kaikki vangonmäessä!!
- JihadiJohn
Osa on lähtenyt työn perässä kasvukeskuksiin, hyvän sään aikana, ennen kuin loputkin paapperikoneet hiljenee. Sit teil ei oo kun Himos ja Mamut ja kaunis luonto... Muuttotappio taitaapi loppua, kun mamuja tulee tilalle, mitä muita lähtee. vieläkun ne saataisiin työllistettyä niin veroäyrikään ei karkaa taivaisiin.
- poslentänyt
Niinppä, mutta tavataan markkinatanseissa kesällä...
- markkinoille
Kyllä vaan kaikki markkinoille Koskelle.Viime kesänä oli paljon entisiä asukkaita.Näki tuttuja.Järjestäkää vaan siellä tapahtumia markkinoiden yhteyteen.Mites onko enään sitä tehtaan vanhaa makasiinia kahvilana.Koskihotellilla oli hyvät kirppis myyjäiset.Toivottavasti myös tänä kesänä.Nähdään KOSKEN markkinoilla kesällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467585
- 334183
- 573695
- 503180
- 172856
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons582494- 542388
- 502343
- 402329
- 162276