Seksi-Sulolla paksut villahousut?

Vaikka nyt on ollut hyvin lämmin syksy, niin siitäkin huolimatta Sulo on alkanut pitää paksuja villahousuja. Aiemmin olemme hirvimetsälläkin huomanneet sen, että Suloa ei kovin helpolla palele, mutta nyt hänen kuntonsa on ilmeisesti romahtanut. On tietysti olemassa sekin mahdollisuus, että hän on lukenut taas netistä jonkin kohukirjoituksen.

http://www.iltalehti.fi/seksuaalisuusjasuhteet/2015121820853064_se.shtml

8

188

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lämmintähyvinkin

      Joo.

      • Yksi teoria lisää?

        Seksi-Sulo kävi lomareissulla muutama viikko sitten. Kuulopuheiden mukaan hänelle olisi lentokoneessa sattunut pieni tapaturma, joka vaatii parantuakseen villahousujen pitämistä lämpimälläkin ilmalla. Kai todellinen syy Sulon erikoiseen pukeutumiseen joskus selviää, mutta nyt täytyy vain tutkia kaikkia mahdollisia johtolankoja.

        http://www.iltasanomat.fi/matkat/art-1450428835975.html


    • henrjii

      Vanha sanonta, Haisee kuin pieru villahousuissa, vähän kun vielä nokottaa niin hyvin haisee

      • tuoksuja

        Toinen sanonta on että pyörii kuin pieru nahkahousuissa.


    • ö-Öö

      tota

      oisko yks mahdollinen syy, että naiset käyttää villahousuja? miehet höveleitä ja kohteliaita. kesäisinhän kukaan ei käytä villahousuja, tilanne naturelli. talvisin miehet vain kohteliaisuuttaan käyttävät niitä, että kukaan nainen ei kokisi itseään liian laaja-alaiseksi.

      =DW=

      • Vai naisten villahousut?

        On hyvin mahdollista, että Sulolla onkin jalassaan naisten villahousut. Hän on saattanut saatolta lähtiessään pukea vahingossa päälleen ystävällismielisen neitosen villahousut. Nyt Sulo siis kulkee aina neitosen villahousut jalassaan ja yrittää päästä saattamaan uudestaan samaa neitosta, jotta voisi silloin huomiota herättämättä palauttaa villahousut takaisin oikealle omistajalle. Maailmassa voi tapahtua todella ihmeellisiäkin juttuja.


    • CCCWWWFFF

      Ihmeellisiä asioita tapahtuu, mutta yleismies kavereineen ei ole päässyt kalvavasta kateudesta eroon. Kateus voittanee kyseisillä kavereilla kiimankin. Kuluuhan ne päivät rattoisasti ostarin kulmilla päivystäessä, työhän ei kiinnosta.

      • Mikä kielii kateudesta?

        Viestisi kertoo siitä, että et ollenkaan ymmärrä meitä essolaisia etkä arvosta meidän luonnonläheistä elämäntapaamme. Jatkuvasti väität minuakin kateelliseksi, vaikka mikään seikka jutussani ei kieli sen puolesta. Mistä ihmeestä olet saanut päähäsi noin vääriä ajatuksia?

        Me essolaiset olemme vieläkin kovia tekemään töitä, mutta eläkeläisten ei ole aivan välttämätöntä aloittaa hommia joka päivä täsmälleen samalla kellonlyömällä, vaan voimme hyvin valita meille sopivimman aloitusajankohdan. Monesti käymme ensin Essolla tekemässä hyvän työsuunnitelman, jolloin hommat onnistuvat toteutusvaiheessa kaikkein luonnikkaimmin. Vanhat kokeneet miehet eivät turhaan hötkyile.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe