Aina ala-asteella jos tuli tappelu, niin kaikki huusi näin:
"Tappelu! Tappelu! luuta ja verta! lyö vielä kerta!"
Muistaako kukaan? santotaaanko tuota enään jos tulee tappelu?
Muistaako kukaan?
9
5238
Vastaukset
Mää en oo ikinä kuullu ku hakkaan heti enkä kuuntele muita mut sit kaikki yrittää estää mua ku en osaa lopettaa ajoissa
- NäinOnNäreet
Eli sinä olet arka. Pelkurihan ne tapotkin tekee, hakkaa varmuuden vuosi niin kauan, että henki lähtee.
- Jjjkkkkk
Yrittää esittää jotain kovaakin kaveria :D Turpaan tollanen sais kaikilta.
- Vähänolooetmuistantänyhä
Joo mut sit siihen tulee viel yks kohta eli se menee kokonaisuudessaan näin:
"Tappelu! Tappelu!
Ruotsi-Suomi-ottelu!
Luuta ja verta!
Lyö vielä kerta!"- Lyhytmuttaytimekäs
Jep
- 244544
No eihän sitä ottelua ollut vielä kun olin ala-asteella.
- Anonyymi
Meil se oli
Tappelu! Tappelu!
Suomi Ruotsi Ottelu!
Luuta ja Verta!
Lyö viä kerta!
kunnes tappelu loppuu.
- Ala-Aste
Muistan. Tuli huudettua monta kertaa. Välillä oli ite huutamisen kohteena. Vanhat kultaset ajat :D
Muistan mäkin ku oltii ala-asteella. :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1916782- 382471
- 1872149
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101443Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1251431- 731117
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241067Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,311048Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke13976Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44971