Miten virukset pois

Virulsetpois

Elikkäs asensin ton spy huntterin ja se löysi 80 V#tun viirusta/haitta ohjelmaa ja se olisi maksanut jos olisi halunnut poistaa ja samantien otin netin pois ja laitoin avastin tulille mutta avasti löysi 1 haitta ohjelman jonka poistin quic sestem scannilla ja nyt on full system scan. Mutta millä saan ne 80 paskaa pois kertokaa ja mielellään ilmaisesti

8

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Masentelija

      Käyttiksen uudelleen asennus on ainoa varma tapa päästä eroon haitakkeista

    • Norton15vjokäytös

      Ostamalla ja asentamalla kunnollisen tietoturvaohjelman Norton tai Finnsecuren tuote niin ei ole tuollaisia huolia. Huithapelien ainoa keino on uudelleen asennukset,varmman monta kertaa vuodessa.
      Kysyjälle, osta oikea ohjelma koneelle ja anna sen hoitaa ongelma tarkistuksillaan heti. Ja se poistaa haitakkeet koneeltasi ja vahtii jatkossa että koneesi pysyy puhtaana.

      • Masentelija

        Suuret ja mahtavat rahastusvirustorjunnat ei tunnista kuin max. 20-30% levityksessä olevista haittaohjelmista, että ihan sama, kuin menisi t- paidassa luotisateeseen, suojaa yhtä paljon.


      • kusetustaneon
        Masentelija kirjoitti:

        Suuret ja mahtavat rahastusvirustorjunnat ei tunnista kuin max. 20-30% levityksessä olevista haittaohjelmista, että ihan sama, kuin menisi t- paidassa luotisateeseen, suojaa yhtä paljon.

        Juu ne on täyttä kusetusta:) Sama homma jos pitää auton turvaominaisuuksia niin turvallisina että jos joutuu kolariin, ei voi koskaan kuolla tai loukkaantua..


    • Varpusraukka

      Sybot ja immunilisoi sillä ensin kokojärjestelmä ja älä unohda selaimia. Kysyy useamman kerran samaa ja jokaiseen kyllä. Siis ensin päivitys. Sitten se täysiskannaus ilman nettiyhteyttä ja ccleaner päivitettynä päälle (rekisteriym). Mutta kuten eka mainitsi sitten niin jos ei auta mutta tee kuitenkin ensin white list tolla spybotilla alustuksen jälkeen ennen verkkoon liittämistä eli se tikulle. Poista turhat ohjelmat ja hae ne vielä koneen omalla haullakun niitä jää sinne. Eivät luultavasti lähde kaikki joten koeta spybot josko onnistuu.

      • kaikkeapaskaaneuvot

        Se on justiinsa kusetusohjelma:)


    • viru

      Malwarebytes on tehokas sekä ilmainen. Useimmat haitakkeet lähtee
      malwarebytes.org/downloads
      Asennuksen jälkeen ruksi pois "Aloita kokeilujakso Pro"

      • Valitettavasti sekään ei vedä vertoja Windowsin uudelleen asennukselle. Se on ainoa oikeasti varma keino poistaa haittaohjelmat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      269
      4921
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      89
      3404
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      42
      3308
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2599
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1817
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1630
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1428
    8. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      13
      1295
    9. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1035
    10. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      1027
    Aihe