Olen 29-vuotias, 186 senttiä/ 84 kg mies, jolla on terveelliset elintavat (en polta, en juo). Olen täsin terve ja minulla on ruskeat hiukset sekä siniset silmät. En ota maksua siittiöiden luovuttamisesta ja voin luovuttaa tarvittaessa useamman kerran. Yhteyttä saa sähköpostilla osoitteesta "[email protected]"
Vastaukset 3
- realismia2015
Mikähän sinulla on motiivi? Voisit ihan hyvin luovuttaa niitä virallisesti, jos asiasi ovat kunnossa. Koti-inseminaation onnistuminen kerrasta on kohtuullisen epätodennäköistä. 30-vuotiaista raskautta yrittävistä naisista 20 % tulee raskaaksi yhden kuukautiskierron aikana ja 76 % vuodessa, 40-vuotiaista 5 % yhden kuukautiskierron aikana ja 44 % vuodessa (eri lähteissä lukemat saattavat vaihdella). Eli saatat joutua sitoutumaan pitkäänkin prosessiin.
- Sehän_on
sonni, joka tällä tavalla vonkaa vittua.
- muumit-talossa
Tulee mieleen heti vähintään kaksi "hyvää syytä" oikein huonojen lisäksi (seksin vonkaaminen tai että tyyppi on psykopaatti).
Epävirallisessa luovutuksessa tietää, mitä luovutuksesta on seurannut. Saa varmuuden, että vauva syntyy ja vaikkapa tietää sukupuolen. Voi ajatella, että oma parivuotias poika/tyttö dallaa Keravan katuja. Jotkut äidit vielä haluavat jakaa vanhemmuutta niin, että luovuttaja voi tuntea lapsen ja napsia näin rusinat pullasta ilman velvotteita. Klinikan kautta luovuttaessa luovuttaja ei tiedä mitään (korkeintaan että soluja on käytetty) ellei lapsi itse ota yhteyttä.
Mukiluovuttaja ei saata olla pätevä pakasteluovuttajaksi, koska se vaatii siemennesteeltä huomattavaa laatua. Vähempikin riittää jos ei tarvitse pakastaa. Voi olla ettei kirjoittaja kelpaa klinikalle.
Itse sanoisin, että paras vaihtoehto olisi sellainen, jossa luvutus tapahtuu pakastamatta tunnetulta luovuttajalta klinilalla vähän samaan tapaan kuin muissa hedelmöityshoidoissa. Silloin saadaan taudit ja laatu testattua, lakipykälät kuntoon ja ei tarvitse yrittää monia kertoja.
Sitten on tietenkin 50 syytä miksi pitäisi käyttää klinikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251828- 126841
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123647- 54578
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv89551Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 65531
- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267470Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 8446
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31425- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9409Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27396S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395