Teurastamot ovat olleet "tulilinjalla" viime aikoina.
Lapsuudessani heitä nimiteltiin lahtareiksi ja lapset lähetettiin
kylälle hakemaan "kiskon kaavoja" ym, että olivat poissa näkemstä.
Lahtareiksi nimiteltiin myös vapaussodan (valkoisia iikollia).
Julman teurastuksen päällikköinä mainitaan mm. presidentit Svinhufvud ja Kekkonen. Naisista jopa puolet oli alaikäisiä
eikä heidän aseistuksestaankaan ollut aina näyttöä.
/Arvoisa isotäti, Kulttuurivihkot 4 2013/ss. 56-59/
Lapsuudessani heitä nimiteltiin lahtareiksi ja lapset lähetettiin
kylälle hakemaan "kiskon kaavoja" ym, että olivat poissa näkemstä.
Lahtareiksi nimiteltiin myös vapaussodan (valkoisia iikollia).
Julman teurastuksen päällikköinä mainitaan mm. presidentit Svinhufvud ja Kekkonen. Naisista jopa puolet oli alaikäisiä
eikä heidän aseistuksestaankaan ollut aina näyttöä.
/Arvoisa isotäti, Kulttuurivihkot 4 2013/ss. 56-59/
Vastaukset 14
Vanhimmat
TOTUUS UHRI
Vanha kansa jo tiesi, että TOTUUS ON SODAN ENSIMMÄINEN UHRI.
Tämä ei ole muuttunut ainakaan paremmaksi nykyaikanakaan.
Ihmeellisintä on, että Daavid mainitaan kymmenientuhansien filistealaisten tappajana. Nyt näitä "ISIS" nimellä tunnettuja "terroristeja" pommittavat USA, Venäjä ja eurooppalaiset, jotka ilmeisesti ovat samaa sukua kuin muinaiset filistealaiset?
Israel pommitti myös . Syyriahan on mm. Abrahamin, Pietarin ja monien juutalaisten alkuperäistä kotiseutua kuten "kaksoisvirtain maakin". Palestiinalaiset lienevät vähintään yhtä oikeutettuja
olekaan Palelstiinan alkuperäisiä asukkaita kuin "Jumalan valittu kansa".
Ei USrael eikä EUvostoliitto pommita ISIS:iä = Daeshia, koska se on niitten ja israelin sionistien luoma ja ylläpitämä terrorijärjestö. Aseita pudottelevat vain heille.
Syyriaan, Irakiin ja muuallekin pommejaan pudottelevat Venäääjäkin mukana. Joulu tulossa ja Joulurauhaa Prinkkalan torilta toivotetaan asevoimin taisteluvirsin "Jumala ompi linnamme ja turva..." hmm
HERODES 14.000 poikalasta surmautti...
http://www.ortodoksi.net/index.php/Herodeksen_surmauttamat_14_000_lapsimarttyyria
Viattomien lasten päivä 29.12.
kuuluu meilläkin joulun aikaan. Allakkakin edelleen muistaa ja historia tuntee myös Herodeksen vaiheet karmeuksineen.
Kummasti haluamme unohtaa ne kuten omat v. 1918 tapahtumat, jotka aletaan yleisemmin jo tunnustaa sisällissodaksi.
Ja uusintakierros on tulossa. Toivottavasti paremmin suunniteltu ja johdettu...
Kissinpiiskajan kujalle joutaas urjamillamit.
Mikähän "riemurasia" tuollakin on reisjärvellä?
http://www.riemurasia.net/video/Kissa-lenkille/81588
Lahtarien juhlaahan se ensimmäinnen "joulu" oli ja sitähän muistellaan taas Prinkkalan torilla. Ihmeesti vaan "rauhan ruhtinaaksi"
halutaan teilattu kulkuri muistaa.
Kertomus valitusta kansasta jota ei ole olemassa, jokainen itselleen oma kansa on valittu vanhempien kautta ja historian kautta löytyy sukujuuremme.
- Elämä on kuin kaksi päivää ennen joulua.
Kuinkas teillä kun meillä on rauha maassa ja lapset maailmalla?
Körttilä oli pullollaan iikolleja samoin naapuripitäjät. Ituniskat ja papit luuli että Suomi kuuluu vain heille. Tuli tarpeelliseksi muiluttaa, muilutus viittaa Muilu sukunimeen. Talonpoikien marssi loppui lyhyeen kaiketi viinakin loppui
Vanhassa Paukussa aate elää sinimustia paitoja voit ostaa paikan päällä tai verkkokaupasta.
Ainakin kolminkertainen hurraa huuto kunnon oikeistolaisille joulun kunniaksi!
Pittääpä ens kesänä käyvä Lapuvalla kattomasa löytyskö sieltä niitä Paitoja!
Laitoin kerran mustan paidan ja sinisen kravatin munnessäni luennolle. Rehtorska tokaisi:
- Meneppäs vaihtamahan asialliset vaatteet !
syksyllä opiston alkaessa tuli viehättävä tyttöoppilas nätissä minihameessa ja Beatles-paidassa hieman ehostusta punahuulissa.
- Menepäs pesemään naamas ja vaihtamaan säädyllisen asun.....
Vieraillessani opistossa vähän myöhemmin niin
siellä ei tunnistanut asusta oppilaiden olevan körttiopistossa....
KUKA SAA RAISKATA?
Anette Karlsson kirjoittaa rohkeasti raiskauksista.
Miksi me näemme vain maahanmuuttajien syyllistyvän
rikoksiin, jotka tapahtuvat useimmiten omassa perheessä (David;poika sisaren raiskasi)kun aviossa raiskaus tuli lakiin vasta
parikymmentä vuotta sitten.
http://anettekarlsson.puheenvuoro.uusisuomi.fi/209397-kuka-saa-raiskata